Hírek
2020. Április 16. 17:06, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Újabb védőruhák, tesztek és lélegeztetőgépek érkeztek
Összesen 1,5 millió védőruha, 100 ezer kesztyű, 50 ezer teszt és 200 lélegeztetőgép érkezett Magyarországra.
Az elmúlt 24 órában másfél millió védőruha érkezett a magyar orvosok és nővérek számára – jelentette be a külgazdasági és külügyminiszter csütörtökön a Facebookra feltöltött videóban.
Szijjártó Péter elmondta, a védőruhák mellett érkezett százezer kesztyű, ötvenezer koronavírus-teszt és kétszáz lélegeztetőgép is.
A repülőgépek a következő napokban is folyamatosan szállítják az egészségügyi védekezéshez szükséges eszközöket Magyarországra - tette hozzá.
Szijjártó Péter megjegyezte, Magyarország megteheti, hogy segít a környező országoknak is, hiszen a Kína-Magyarország légihíd folyamatosan működik.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 20. 07:35, péntek | Belföld
Agrometeorológia: egyre súlyosabb a mezőgazdasági aszály
Egyre súlyosabb a mezőgazdasági aszály az országban és a következő 8-10 napban sem várható számottevő csapadék; egyre inkább felsejlik a 2022-es történelmi aszály rémképe
2025. Június 20. 07:33, péntek | Belföld
Nyár közepéig 131 új Credobus érkezik a MÁV Személyszállítási Zrt.-hez
Nyár közepéig 131 darab új Credobus-t ad át a MÁV Személyszállítási Zrt.-nek a Kravtex-Kühne csoport. Az első járművek már forgalomba álltak a Balaton térségében
2025. Június 20. 07:32, péntek | Belföld
NGM: hat helyet javított Magyarország az IMD nemzetközi versenyképességi ranglistáján
Magyarország hat helyet előrelépve a 48. lett a svájci IMD intézet legfrissebb nemzetközi versenyképességi ranglistáján.