Hírek
2013. Július 26. 08:49, péntek |
Külföld
Forrás: MTI
Újabb áldozatai vannak a földcsuszamlásoknak Északnyugat-Kínában
Összesen tizenhárom embert temetett maga alá két földcsuszamlás Északnyugat-Kínában, ahol a nem szűnő eső miatti másodlagos katasztrófák hetek óta szedik áldozataikat - számolt be pénteken a Hszinhua hírügynökség.
A Kanszu tartomány Tiensuj városához tartozó településen helyi idő szerint a reggeli órákban történt hegyomlás, a mentők kilenc embert próbálnak kiásni a sáros föld és sziklatörmelékek alól.
A szomszédos Jungkuang faluban körülbelül fél órával később négy ember eltűnt egy másik földcsuszamlás során.
A térségben az árvizek miatt alig, vagy egyáltalán nem járhatóak az utak, ezért az érintett helyszínek megközelítése is gond - közölték a helyi hatóságok.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 21. 09:12, szombat | Külföld
Vlagyimir Putyin: Moszkva nem törekszik Kijev kapitulációjára
Oroszország nem törekszik Ukrajna kapitulációjára - jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök a Szentpétervári Nemzetközi Gazdasági Fórum pénteki plenáris ülésén.
2025. Június 21. 09:09, szombat | Külföld
Donald Trump egyelőre nem kéri Izraelt az Irán elleni katonai akciójának leállítására
Donald Trump egyelőre nem kéri Izraelt az Irán elleni katonai akciójának leállítására, ami Teherán feltétele lenne a tárgyaláshoz - az amerikai elnök erről újságírók előtt beszélt pénteken.
2025. Június 20. 07:36, péntek | Külföld
Parajd - Újabb beomlások nyomán ismét sós víz került a Korond-patakba
A vízzel elárasztott parajdi sóbánya régi részlegénél csütörtök hajnalban történt újabb beomlások nyomán ismét sós víz került a Korond-patakba, növelve annak sótartartalmát
2025. Június 20. 07:27, péntek | Külföld
Donald Trump a következő két hétben dönt az Egyesült Államok esetleges bekapcsolódásáról a konfliktusba
Donald Trump amerikai elnök a következő két hétben hoz döntést arról, hogy az Egyesült Államok közvetlen módon bekapcsolódik-e az izraeli-iráni konfliktusba, mert esélyt kíván adni a tárgyalásos rendezésnek