Városlista
2025. szeptember 20, szombat - Friderika

Hírek

2020. Március 11. 07:19, szerda | Belföld
Forrás: infovárosok/ Fotó: MTI/Szigetváry Zsolt

Tovább nőtt a koronavírus-fertőzöttek száma Magyarországon

Tovább nőtt a koronavírus-fertőzöttek száma Magyarországon

Újabb koronavírus-fertőzöttet találtak Magyarországon a koronavirus.gov.hu szerdai információi szerint.

Már 13-ra emelkedett az igazoltan koronavírussal fertőzött emberek száma az országban.

A vírust a Debrecenben élő brit férfi egy kontakjánál, egy magyar nőnél mutatták ki. A nő már napok óta a Szent László kórházban van elkülönítve.

Az újonnan diagnosztizált fertőzött a népegészségügyi hatóság számára már ismert volt, mint egy korábban diagnosztizált COVID-19 fertőzött kontaktja. Az országos tiszti főorvos által kiadott eljárásrendnek megfelelően az ő esetében is haladéktalanul kezdődik a járványügyi vizsgálat és kontaktkutatás – tájékoztatott a koronavirus.gov.hu.

Karanténban 53 ember van, míg 531 mintavételt végeztek a szakemberek.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 19. 07:35, péntek | Belföld

Védelmi innovációs tanszék alakult a győri egyetemen

A védelmi innovációval és a kritikus infrastruktúrák védelmével foglalkozó tanszéket hoztak létre a győri Széchenyi István Egyetem innovációs parkjában -

2025. Szeptember 19. 07:32, péntek | Belföld

Orbán Viktor: a svéd nép a barátunk, a svéd kormány azonban nem Magyarország barátja

A svéd nép a barátunk, a svéd kormány azonban nem Magyarország barátja - írta Orbán Viktor miniszterelnök csütörtökön az X-en a svéd kormányfőnek üzenve.

2025. Szeptember 18. 07:46, csütörtök | Belföld

Karácsony Gergely: aki Budapestet csődbe taszítja, azt Budapest magával rántja

Aki Budapestet csődbe taszítja, azt Budapest magával rántja - írta a főpolgármester a Facebook-oldalán, reagálva az Állami Számvevőszék jelentésére.