Hírek
2018. Március 08. 07:29, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Terrorizmus finanszírozásával gyanúsít két külföldit a magyar rendőrség
Terrorizmus finanszírozásával gyanúsít a rendőrség két külföldit, akiket a röszkei tranzitzónából állítottak elő - tájékoztatta az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) kommunikációs szolgálata csütörtökön az MTI-t.
A közlés szerint a Terrorelhárítási Központ (TEK) munkatársai a tranzitzónából szerdán előállították elő a két, magát iráni, illetve török állampolgárnak valló embert.
A Nemzeti Nyomozó Iroda (NNI) munkatársai gyanúsítottként hallgatták ki, majd bűnügyi őrizetbe vették őket. A rendőrök előterjesztést tettek a két gyanúsított előzetes letartóztatására.
A nyomozást a NNI folytatja le a két külföldi állampolgárral szemben - közölte a kommunikációs szolgálat.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 19. 15:00, csütörtök | Belföld
Visit Hungary: elindult a jelentkezés a 33. Virágos Magyarország versenyre
Elindult a 2026-os Virágos Magyarország verseny jelentkezési időszaka.
2026. Március 19. 14:00, csütörtök | Belföld
Kínai beruházás Tatabányán
A Zoomlion kínai nehézgépgyártó 43 milliárd forint értékben építi meg első európai intelligens üzemét Tatabányán, aminek a nyomán nagyjából nyolcszáz új munkahely jön majd létre
