Hírek
2016. Május 18. 10:17, szerda |
Belföld
Forrás: Lenger Varga Péter
Szupertraffik: 1 hónap, 1 milliárd, 29 ezer gyorshajtó
Április 4-én reggel 8 órától működnek üzemszerűen a hivatalosan Véda közúti intelligens kamerának nevezett új fix traffipaxok. Már közel 1 milliárd forintnyi bírságot szabott ki az új rendszer.
Összesen 160 mobil sebességmérőt, valamint az ország egész területén 365 fixtelepítésű komplex közlekedésellenőrző pontot (KKEP) foglal magában, 134 útszakaszon a Véda rendszer. Az új kamerák a sebességmérés mellett - a többi között - forgalomszámlálásra és többféle szabályszegés felismerésére, dokumentálására is alkalmasak.
Az Országos Rendőr-főkapitányság tájékoztatása szerint a Véda naponta egymillió autót ellenőriz, egy hónap alatt pedig mintegy 1 milliárd forintnyi bírságot szabott ki a hatóság segítségükkel.
Ez idő alatt ugyanis a kamerák 29 ezer gyorshajtást rögzítettek. Emellett azonban 116 esetben a biztonsági öv becsatolásának elmulasztása miatt, 68 autósnak az autópálya leállósávjában való közlekedés miatt, 27-nek pedig a piroson áthajtás miatt érkezett büntetőcsekk.
A rendőrség szerint egyébként a szabályszegések száma kevesebb, mint amire számított az országos főkapitányság.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 26. 07:21, csütörtök | Belföld
Ma tetőzik a kánikula, este hidegfront érkezik
Csütörtökön tetőzik a kánikula: az Alföld déli régiójában akár 38-39 Celsius-fokot is mutathatnak a hőmérők, majd este hidegfront érkezik záporokkal, zivatarokkal és nagy területen viharossá fokozódik a szél
2025. Június 26. 07:19, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: a NATO-csúcson csatát nyertünk
2025. Június 26. 06:00, csütörtök | Belföld
Országos tűzgyújtási tilalom lépett életbe
Az egész országot sújtó kánikula és tartós csapadékhiány miatt 2025. június 25-től hazánk teljes területén tűzgyújtási tilalom lép életbe.
2025. Június 25. 10:06, szerda | Belföld
Bejelentkezett az űrből a második magyar űrhajós
Kapu Tibor bejelentkezett a Dragon űrhajó fedélzetéről a kilövést követően, az űrhajós egyebek mellett azt mondta, 15 millió magyar emelte ma idáig.