Hírek
2018. Május 14. 18:02, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
Színház és film is lesz az idei Margó Irodalmi Fesztiválon

Változatos programokkal készül az idei Margó Irodalmi Fesztivál, a június 6. és 10. között a budapesti Petőfi Irodalmi Múzeumba látogatók színházi előadásokon, könyvbemutatókon és filmbemutatón is részt vehetnek
- közölte a fesztivál igazgatója az M1 aktuális csatorna hétfői műsorában. Valuska László elmondta, hogy Térey János első prózakötetétől kezdve Szvoren Edina novellás kötetéig húsz könyvbemutatóval készülnek a közönségnek.
Az egyik színházi előadás Esterházy Péter Az olvasó országa című publicisztikai kötetét dolgozza fel a Radnóti Színház produkciójában, az Így viszik át című előadás pedig Nyáry Krisztián történeteit dolgozza fel - ismertette.
Elmondta, hogy a Margón vetítik először Nádas Péter Világló részletek című nagyregényéről készített filmet, amely még nem készült el teljesen, forgatni kell még hozzá.
A fesztivál célja, hogy bemutassa, milyen sokszínű a magyar irodalom, illetve hogy népszerűsítsék az olvasást - tette hozzá.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 21. 07:24, kedd | Belföld
Mávinform: ismét korlátozás nélkül közlekedhetnek a vonatok a Keleti pályaudvaron
Elhárították a hibát, ismét korlátozás nélkül közlekedhetnek a Keleti pályaudvarra érkező és az onnan induló vonatok - közölte a Mávinform a honlapján hétfőn kora este.
2025. Október 21. 07:23, kedd | Belföld
Orbán Viktor Szerbia elnökével tárgyalt
Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn hivatalában fogadta Aleksandar Vučićot, a Szerb Köztársaság elnökét - tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály.
2025. Október 21. 07:22, kedd | Belföld
Hozzájárulhat a veszélyhelyzet meghosszabbításához a parlament
Hozzájárulhat a veszélyhelyzet jövő májusig történő meghosszabbításához kedden az Országgyűlés, amely elfogadhatja a politikai erőszak terjedése elleni fellépésről szóló országgyűlési határozati javaslatot is.
2025. Október 21. 07:22, kedd | Belföld
Szijjártó Péter: a nagy biztonsági kihívások megoldásában nem osztottak lapot az EU-nak
A világ előtt álló jelenlegi nagy biztonsági kihívások megoldásában nem osztottak lapot az Európai Uniónak, így jár az, aki háborúpárti álláspontot képvisel, aki szítja a feszültséget