Városlista
2025. július 6, vasárnap - Csaba

Hírek

2012. Augusztus 17. 07:53, péntek | Belföld
Forrás: MTI

Észak-Magyarország - Vegyes vélemények a járási székhelyekről Borsodban

Észak-Magyarország - Vegyes vélemények a járási székhelyekről Borsodban

A járási székhelyek megnevezése vegyes visszhangot váltott ki Borsod-Abaúj-Zemplén megye településein - adta hírül az Észak-Magyarország pénteken.

Golopon és Tállyán aláírásgyűjtést kezdtek, mert a helyiek közül sokan nem értenek egyet azzal, hogy megkérdezésük
nélkül döntött úgy mindkét település önkormányzata, hogy 2013-tól nem a szerencsi, hanem a gönci járáshoz kívánnak tartozni - olvasható a megyei napilapban.
A cikk megemlíti: a két község jelenleg a Szerencsi Többcélú Kistérségi Társulás tagja, Szerencstől tíz kilométerre találhatók, míg a leendő járási székhelyre, Göncre harminc kilométert kell utazniuk a golopiaknak és a tállyaiaknak.
Ugyanakkor a bodrogköziek örülnek annak, hogy Cigánd járási központ lesz, szemben az eredeti tervekkel. Oláh Krisztián Cigánd polgármestere az újságnak azt mondta: ehhez 17 ezer bodrogközi aláírása, demonstrálása, és a térség országgyűlési képviselőjének lobbizása kellett.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 05. 20:27, szombat | Belföld

MÁV-csoport: további vonalakon bővül az éjszakai közlekedés a metrók üzemidő-bővítéséhez kapcsolódva

A MÁV-csoport több vasútvonalon új járatokat indít, illetve módosítja a menetrendet, szombattól bővíti az éjszakai szolgáltatást.

2025. Július 05. 14:10, szombat | Belföld

NGM: a magyar üzemanyagárak a háborús feszültség ellenére továbbra is kedvezőbben alakulnak a szomszédos országokhoz képest

Az izraeli-iráni konfliktus lezárultával, az átmeneti megugrást követően a hazai és szomszédos üzemanyagárak is csökkenni kezdtek;

2025. Július 05. 11:02, szombat | Belföld

Axiom-4 - Kapu Tibor: egy csoda részese vagyok

Isteni élmény volt részese lenni a Grace űrhajó felbocsátásának, és az azóta eltelt valamennyi nap egy csoda, beleértve azt is, amikor először megpillantottuk a Földet

2025. Július 04. 18:39, péntek | Belföld

Orbán Balázs: indul az ukrán bosszúhadjárat amiatt, hogy Magyarország nem támogatja Ukrajna EU-csatlakozását

Indul az ukrán bosszúhadjárat amiatt, hogy hazánk nem támogatja Ukrajna EU-csatlakozását - jelentette ki a miniszterelnök politikai igazgatója csütörtökön Facebook-oldalán