Hírek
2021. Október 29. 05:00, péntek |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Sok lesz a napsütés a hosszú hétvégén

A hajnali ködfoltok feloszlása után sok lesz a napsütés a hosszú hétvégén. Eső mindenszentek napján, hétfőn várható - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat előrejelzéséből.
Pénteken a párásság és a köd megszűnése után folytatódik a derült, napos, száraz idő. Többnyire mérsékelt marad a légmozgás, de a Győr-Szeged vonal széles sávjában időnként megélénkülhet a szél. A leghidegebb órákban általában mínusz 2 és plusz 3 fok között alakul a hőmérséklet, de a fagyzugos helyeken akár mínusz 5, míg a magasabban fekvő részeken akár plusz 5 fok is lehet. Délután 13 és 17 fok között tetőzik a hőmérséklet.
Szombaton a legtovább a nyugati, délnyugati megyékben maradhat meg a köd. Napközben napsütéses idő várható csapadék nélkül. Több helyen megélénkül, néhol megerősödik a szél. Hajnalban mínusz 3 és plusz 7, a délutáni órákban általában 12 és 17 fok közötti értékeket mérhetnek.
Vasárnap hajnalra is több helyen képződhet köd. Feloszlása után az ország nagy részén több órára kisüt a nap, csapadék nem valószínű. A légmozgás élénk, a Dunántúl északi felén helyenként erős lehet. A minimumhőmérséklet mínusz 2 és plusz 7, a maximumhőmérséklet 12 és 17 fok között várható.
November elsején, hétfőn a ködfoltok megszűnése után délig számottevő csapadék nem valószínű, a délutáni, esti óráktól viszont nyugat felől egyre több helyen eleredhet az eső. Sokfelé megélénkül, az Észak-Dunántúlon meg is erősödik a szél. Hajnalban mínusz 3 és plusz 9 fok között alakul a hőmérséklet. Délután 9-18 fokig melegszik fel a levegő, északkeleten lesz hidegebb - olvasható az előrejelzésben.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 10. 07:35, szerda | Belföld
Ennyit nőttek az árak a KSH szerint
2025. augusztusban a fogyasztói árak átlagosan 4,3 százalékkal haladták meg az egy évvel korábbiakat. Júliushoz viszonyítva átlagosan nem változtak az árak - jelentette kedden a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
2025. Szeptember 10. 07:34, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország hosszú távú földgázvásárlási szerződést írt alá a Shell-lel
Magyarország hosszú távú földgázvásárlási szerződést ír alá a Shell energiaipari konszernnel, ami a már meglévő energiaforrások megőrzése mellett lehetővé fogja tenni újak bevonását is hazánk ellátásába
2025. Szeptember 10. 07:31, szerda | Belföld
Böröndi Gábor: Magyarországon zajlik a legösszetettebb katonai művelet, az Adaptive Hussars 2025
A NATO-tagállamok közül jelenleg Magyarországon zajlik a legnagyobb és legösszetettebb katonai művelet, az Adaptive Hussars 2025 (ADHU25) - mondta a Honvéd Vezérkar főnöke a Bács-Kiskun vármegyei Fajszon kedden.
2025. Szeptember 10. 07:00, szerda | Belföld
Rekordszámú e-rollerbaleset a nyári hónapokban – minden ötödik gyermek fejsérüléssel került a Bethesda Gyermekkórházba
A Bethesda Gyermekkórházban idén március és szeptember között 202 gyermeket kellett ellátni elektromos rollerrel összefüggő baleset miatt.