Városlista
2026. január 31, szombat - Marcella

Hírek

2019. Február 13. 16:04, szerda | Belföld
Forrás: mti - fotó: police.hu

Óvszerekbe rejtve próbált 60 milliónyi kokaint Magyarországra csempészni egy brazil nő

Óvszerekbe rejtve próbált 60 milliónyi kokaint Magyarországra csempészni egy brazil nő

Óvszerekbe rejtve próbált Magyarországra csempészni 60 millió forintnyi kokaint egy 30 éves brazil nő – közölte a rendőrség szerdán.

A nő február 10-én éjszaka érkezett Brazíliából a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtérre, ahol a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) munkatársai ellenőrizték csomagját.

A nő bőröndjében – négy takaró belsejébe rejtve – összesen 300, több mint 3 kilogramm kokaingyanús fehér port tartalmazó óvszert találtak. Az előzetes vegyészszakértői vélemény szerint a lefoglalt anyag kokain, amelynek feketepiaci értéke körülbelül 60 millió forint.

A rendőrök a brazil asszonyt gyanúsítottként hallgatták ki. Beismerő vallomásában elmondta, hogy pénzhiányba került Brazíliában és ezért vállalta el a bőrönd Magyarországra szállítását.

A nőt a nyomozók bűnügyi őrizetbe vették, a bíróság pedig elrendelte letartóztatását.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 31. 13:00, szombat | Belföld

Soltész Miklós: a béke reményének át kell hatnia gondolatainkat, szívünket és tetteinket

- jelentette ki a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkára pénteken a Bács-Kiskun vármegyei Kunszentmiklóson.

2026. Január 31. 12:00, szombat | Belföld

Szijjártó Péter végre megszólalt a Benes-dekrétumok ügyében

Egy szlovákiai magyar politikust elvittek a rendőrök a pozsonyi tüntetésről.

2026. Január 31. 10:40, szombat | Belföld

Szijjártó Péter: az Audi győri gyára folyamatosan növeli a termelését

Az Audi győri gyára nagyon sikeres, folyamatosan növeli a termelését, és idén új elektromos motortípus gyártását is megkezdik - közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter a tárca közlése szerint pénteken Budapesten.

2026. Január 30. 07:05, péntek | Belföld

Lantos Csaba: minden család részesül a 30 százalékos rezsikedvezményben

Minden család részesül a 30 százalékos rezsikedvezményben, aki valamilyen vezetéken kapja az energiát - közölte Lantos Csaba energiaügyi miniszter csütörtökön a Kormányinfón.