Hírek
2025. Július 03. 07:32, csütörtök |
Belföld
Forrás: MTI
Orbán Viktor: a kormány elfogadta a 3 százalékos otthonteremtési hitelprogramot
A kormány elfogadta a 3 százalékos otthonteremtési hitelprogramot, az új támogatást mindenki igénybe veheti, aki az első saját lakását vagy házát szeretné megvenni -
jelentette be Orbán Viktor miniszterelnök a kormányülés szünetében szerdán, a Facebook-oldalán.
A kormányfő a közösségi oldalára feltöltött videóban elmondta: az elmúlt években nagyot ugrott az ingatlanok ára Magyarországon. "A családok többsége persze saját ingatlanban lakik, és nekik lehet, hogy ez jó hír, de sokan vannak, akik még nem tudták megteremteni az első lakásukat vagy megvásárolni, megépíteni az első otthonukat" - tette hozzá.
Orbán Viktor közölte: az új támogatást mindenki igénybe veheti, aki az első saját lakását vagy házát szeretné megvenni. Bárhol lehet az ingatlan, a legkisebb falutól Budapestig és nincs semmilyen korhatár sem, bár az élet rendje szerint ez inkább a fiataloknak kedvez - mondta el a kormányfő.
"Maximum 50 millió forintot lehet felvenni 3 százalékos kamaton a teljes futamidőre, ami maximum 25 év lehet. Az önrész 10 százalék. Ez komoly támogatást jelent, mert ma 6,5-8 százalékos, magas kamatszintek vannak a piacon, ez pedig kevesebb, mint annak a fele"
- jelentette ki a miniszterelnök.
Orbán Viktor jelezte: itt nem állnak meg, szeptember elsején megindítják a következő programot, amely a lakásfelújítók számára nyújt majd lehetőséget, "reméljük több százezer család számára is".
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 28. 07:48, vasárnap | Belföld
OKF: 413 alkalommal volt szükség a tűzoltók beavatkozására karácsonykor
2025. December 28. 07:44, vasárnap | Belföld
Bakondi György aggódik a párizsi közbiztonság helyzete miatt
Súlyos közbiztonsági válsághelyzetet jelző bűncselekmény-sorozat történt Párizsban, ahol egy afrikai származású bevándorló késelt meg három nőt -
2025. December 28. 07:43, vasárnap | Belföld
Navracsics Tibor: az önkormányzati rendszer módosításáról kezd konzultációt januárban a kormány
Az önkormányzati rendszer módosításáról kezd konzultációt januárban a kormány - jelentette be a közigazgatási és területfejlesztési miniszter szombaton a Facebook-oldalán közzétett videóban.
2025. December 27. 10:16, szombat | Belföld
NAV: jövőre megduplázódik a családi adókedvezmény
Az idei év elejéhez képest jövőre megduplázódik a családi kedvezményként igénybe vehető összeg:
