Hírek
2025. Május 23. 07:22, péntek |
Belföld
Forrás: MTI
OGY - A jövő évi költségvetés megalapozásáról és az adótörvényekről is tárgyal a parlament
A jogi személyekről, a jövő évi költségvetés megalapozásáról, az adószabályokról és a nemzeti bankról szóló törvény módosításáról is tárgyal pénteki ülésén az Országgyűlés.
A parlamenti honlapon olvasható napirend szerint az ülés 8 órakor a jogi személyek nyilvántartásáról, valamint a jogi személyekkel kapcsolatos egyes bírósági eljárásokról és a végelszámolásról szóló törvényjavaslatok együttes általános vitájával kezdődik. Ezek alapján egyesítik a cégnyilvántartást, valamint a civil és egyéb cégnek nem minősülő szervezetek nyilvántartását.
Négyórás időkeretben vitatja meg a parlament a Magyarország 2026-os központi költségvetésének megalapozásáról szóló előterjesztést, amely az özvegyi nyugdíj szabályaitól kezdve a földgázkészletezésen át a civil szervezetek bírósági nyilvántartásáig számos területen tartalmaz új rendelkezéseket.
Az egyes adókötelezettségekről és egyes adótörvények módosításáról szóló törvényjavaslat célja a veszélyhelyzeti jogszabályok átültetése, az adminisztráció egyszerűsítése, az európai uniós jogharmonizáció és a kormány adópolitikai céljainak elérése.
Tárgyalják a képviselők az államháztartásról szóló törvény, valamint a Magyar Nemzeti Bankról szóló jogszabály módosítását, amelynek elfogadása esetén a jegybank ezentúl nem alapíthatna vagyonkezelő alapítványt.
Krausz Ferenc Nobel-díjas fizikus javaslatára jönne létre az ÉLVONAL Csúcskutatási és Tehetséggondozó Alapítvány közfeladatot ellátó közérdekű vagyonkezelő alapítványként. Az indokolás szerint az alapítvány célja a tudományos tehetséggondozás, a világ élvonalába tartozó kutatók Magyarországra vonzása, valamint a kutatási eredmények piaci hasznosítása.
Ugyancsak közfeladatot ellátó közérdekű vagyonkezelő alapítványként hoznák létre a ZalaZONE Alapítványt. A törvényjavaslat szerint az új szervezet a Széchenyi István Egyetemért Alapítványból válna ki, és azért van rá szükség, hogy a ZalaZONE tesztpályát tovább fejlesszék.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 17. 14:00, kedd | Belföld
Szijjártó Péter szerint Brüsszel el akarja venni az olcsó orosz kőolajat Magyarországtól
2026. Március 17. 13:00, kedd | Belföld
NAV: hétfőn még kérhető az szja-bevallási tervezetek postázása
Hétfő éjfélig még kérhetik az szja-bevallás tervezetének postázását azok, akiknek nincs elektronikus elérhetősége.
2026. Március 17. 11:00, kedd | Belföld
EM: megszűnt a kényelmi díj a mobilparkolásnál
Hétfőtől megszűnt a kényelmi díj a mobilparkolásnál - hívta fel a figyelmet Solymár Károly Balázs, az Energiaügyi Minisztérium (EM) infokommunikációért felelős államtitkára a tárca Facebook-oldalán hétfőn.
