Városlista
2026. április 22, szerda - Csilla

Hírek

2021. Augusztus 15. 16:01, vasárnap | Belföld
Forrás: mti/fotó: mti/Mihádák Zoltán

Nyaraló magyar turistákat szállított a tragikus balesetet szenvedett busz

Nyaraló magyar turistákat szállított a tragikus balesetet szenvedett busz

A Volmer-Tours Kft. autóbuszát érte baleset az M7-es autópályán Szabadbattyán térségében vasárnap hajnalban, a busz Horvátországban nyaraló magyar turistákat szállított

- mondta a hvg.hu-nak a külföldi nyaralásokat szervező magyar utazási iroda munkatársa.

A férfi - aki a nevét nem árulta el - megerősítette, hogy a halálos áldozatok között van a buszt váltásban vezető sofőrök közül az, aki a járművet vezette.

Azt is elmondta, hogy a buszt bérelték.

"Nagyon megérintett minket a tragédia, nem találom a szavakat" - mondta.

Sajtóértesülések szerint a balesetet szenvedett jármű oldalán a Roli túra felirat szerepelt.

Az utazásszervező honlap mögött a mosonmagyaróvári székhelyű Volmer-Tours Kft. áll.

A Roli túra honlapja szerint a csoport péntek este indult Budapestről és egy napot töltöttek a Krk-szigeten található Baska településen, ahonnan szombat éjjel indultak vissza a magyar fővárosba.

Korábban az MTI kereste a Volmer-Tours Kft.-t, a telefont felvevő férfi azt ígérte, tájékozódik és visszahívja az MTI tudósítóját, ezt követően nem jelentkezett, később pedig a megadott számon elérhetetlenné vált.

A balesetben a busz az M7-es autópálya 70-es kilométerénél, Szabadbattyán térségében átszakította a szalagkorlátot, a sztráda felüljárója hídpillérének ütközött, és az árokba borult.

Nyolcan meghaltak, nyolcan súlyosan, negyvenen könnyebben megsérültek.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 22. 07:19, szerda | Belföld

Zelenszkij: véget ért a Barátság kőolajvezeték javítása

Ukrajna befejezte a Barátság kőolajvezeték javítását, a vezeték ismét üzembe helyezhető - jelentette be Volodimir Zelenszkij ukrán elnök kedden a Telegramon.

2026. Április 21. 12:00, kedd | Belföld

Ruszin-Szendi Romulusz: cél a morál visszaállítása a hadseregben

A hadsereg moráljának visszaállítását nevezte első és legfontosabb céljának a honvédelmi miniszteri poszt várományosa hétfői Facebook-bejegyzésében.

2026. Április 21. 10:00, kedd | Belföld

Csökken a benzin és a gázolaj nagykereskedelmi ára

Tovább csökken a benzin és a gázolaj nagykereskedelmi ára, keddtől a benzinért bruttó 6 forinttal, a gázolajért pedig bruttó 14 forinttal kell majd kevesebbet fizetniük a kiskereskedőknek