Városlista
2026. február 22, vasárnap - Gerzson

Hírek

2018. Október 02. 07:04, kedd | Belföld
Forrás: mti

Nem tudni, milyen kórokozótól betegedtek meg a szombathelyi diákok

Nem tudni, milyen kórokozótól betegedtek meg a szombathelyi diákok

Még nem tudni, milyen kórokozótól betegedtek meg Szombathelyen a menzaebédet elfogyasztó diákok. A hányással és hasmenéssel küszködő tanulók száma 300-ra emelkedett, az ebédet főző konyha működését felfüggesztették.

Sajtóértesülések szerint a diákok rokonai között is vannak olyanok, akik hasonló tünetekre panaszkodnak.

A járványügyi kivizsgálás még tart, a laboratóriumi vizsgálat eredményei egyelőre nem érkeztek meg - közölte az MTI érdeklődésére Stánitz Éva megyei tisztifőorvos hétfőn.

Tájékoztatása szerint péntek délutánig 300 diák betegedett meg, két gyerek szorult kórházi ellátásra. A hasi görcsökkel, hányással, hasmenéssel, hőemelkedéssel, néhány esetben alacsony lázzal járó betegség lefolyása a gyerekeknél gyors volt, legtöbbjüknél néhány órán át, legfeljebb egy napig tartott.

Horváthné Sélley Ezsébet megyei főállatorvos, az élelmiszerlánc-biztonsági főosztály vezetője közleményben azt írta: rendkívül széleskörű mintavétel történt a helyszínen az ételekből, alapanyagokból, tisztító és fertőtlenítő szerekből.

Hozzáfűzte: a mintákat a NÉBIH Élelmiszer- és Takarmánybiztonsági Igazgatóságának laboratóriumában jelenleg is vizsgálják.

Tájékoztatása szerint a mintavételt követően a hivatal munkatársainak irányítása mellett a főzőkonyhát fertőtlenítették, működését pedig a laboratóriumi vizsgálatok eredményeinek megérkezéséig felfüggesztették.

A nyugat.hu hétfőn azt írta: több érintett diák szülője kereste meg őket azzal, hogy péntek délután óta ők és a megbetegedett gyerekek testvérei is hasonló tüneteket produkálnak. Egyikük sem evett a szóban forgó ebédből, ennek ellenére belázasodtak, hánynak, hasmenésük van.

Címkék: beteg, diák, Szombathely

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 21. 13:00, szombat | Belföld

KSH: decemberben a bruttó átlagkereset 789 200 forint volt

2025 decemberében a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 789 200, a nettó átlagkereset 548 900 forint volt - jelentette pénteken a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).

2026. Február 21. 12:00, szombat | Belföld

Választás 2026 - Hivatalosan megkezdődött a kampányidőszak

Hivatalosan megkezdődött szombaton az április 12-ei országgyűlési képviselő-választás kampányidőszaka, életbe léptek a kampányra vonatkozó szabályok.

2026. Február 21. 10:00, szombat | Belföld

Orbán Viktor: a Liszt Ferenc repülőtér az évtized végére a régió legfontosabb központja lehet

A Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér az évtized végére a régió legfontosabb kereskedelmi és a turisztikai központja lehet - jelentette ki a miniszterelnök pénteken, a reptér új épületkomplexumának ünnepélyes alapkőletételén.