Városlista
2025. július 19, szombat - Emília

Hírek

2019. Október 09. 15:03, szerda | Belföld
Forrás: mti

Megteltek a hazai gáztározók, hosszú távon biztosított az ellátás

Megteltek a hazai gáztározók, hosszú távon biztosított az ellátás

Száz százalékig megteltek a hazai gáztározók, így hosszú távon biztosított a fogyasztók gázellátása

- jelentette ki az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) energiaügyekért és klímapolitikáért felelős államtitkára az M1 aktuális csatorna szerdai műsorában.
Kaderják Péter hangsúlyozta: először fordul elő a tározók maximális feltöltése. Ezt a többi között az indokolja, hogy az idén lejár az orosz-ukrán gázszállítási szerződés hatálya és bizonytalan a megújítás módja.

Hozzátette, hogy az éves magyar gázfogyasztás 9-10 milliárd köbméter, a tározókban pedig 6,3 milliárd köbméternyi gáz fér el.

Arról is szólt, hogy Magyarország a csővezeték-hálózat révén jelentős gázszállítási kapacitással rendelkezik, ami azt jelenti, hogy az ország fogyasztásával csaknem megegyező mennyiségű gázt képes továbbítani a rendszeren.

A tranzitból származó haszon pedig lehetővé tette a fogyasztói árak csökkentését - mondta az államtitkár.

Címkék: fűtés, gáz, tározó

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 18. 07:48, péntek | Belföld

Lengyel külügyi szóvivő: a Marcin Romanowskinak nyújtott menedékjog miatt rendelték haza a budapesti nagykövetet

A budapesti lengyel nagykövetet Marcin Romanowski volt lengyel igazságügyi miniszterhelyettesnek Magyarországon nyújtott menedékjog miatt rendelték véglegesen haza

2025. Július 18. 07:46, péntek | Belföld

Szijjártó Péter: kitiltottak három ukrán vezetőt Magyarországról

A kormány kitiltotta azt a három, a kényszerszorozásokért felelős ukrajnai tisztségviselőt Magyarország területéről, akiknek szankciós listára helyezését előző nap kezdeményezte az Európai Uniónál

2025. Július 18. 07:44, péntek | Belföld

Orbán Viktor hivatalos látogatás keretében fogadta az Egyesült Arab Emírségek elnökét

Orbán Viktor miniszterelnök csütörtökön hivatalában fogadta Mohammed bin Zájed Ál Nahján sejket, az Egyesült Arab Emírségek (EAE) elnökét, aki első alkalommal tett hivatalos látogatást Magyarországon

2025. Július 18. 07:43, péntek | Belföld

Orbán Viktor: addig nem lesz béke, amíg Oroszország és Amerika nem állapodik meg

Addig nem lesz vége a háborúnak Ukrajnában, amig az orosz és az amerikai elnök nem ül le tárgyalni és nem születik egy nagyobb megállapodás, melynek fontos, de nem egyetlen tétele a háború