Városlista
2025. december 17, szerda - Lázár

Hírek

2021. Április 30. 13:51, péntek | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti

Már a 16-18 éves fiatalokat is lehet oltásra regisztrálni

Már a 16-18 éves fiatalokat is lehet oltásra regisztrálni

Mostantól már a 16 és 18 év közötti fiatalokat is lehet regisztrálni az oltásra a www.vakcinainfo.gov.hu honlapon. A 16-18 évesek oltása május 10. után kezdődik majd Pfizer-vakcinával

- közölte a Kormányzati Tájékoztatási Központ (KTK) pénteken az MTI-vel. A közlemény szerint az oltás a 16. életévüket betöltött fiataloknak adható. Az oltás időpontjára szülői hozzájárulási nyilatkozatot kell majd magukkal vinniük - tudatták.

A szülőket, törvényes képviselőket arra kérik, hogy minél előbb regisztrálják az ebbe a korcsoportba tartozó gyermekeiket, regisztrációkor pedig pontosan töltsék ki a személyes és az elérhetőségi adatokat.

Felhívták a szülők figyelmét arra is, hogy a 16 év alatti gyermekek regisztrációja továbbra sem érvényes, az ő oltásuk ugyanis még nem engedélyezett.

Az oltás részleteiről és annak pontos időpontjáról a későbbiekben adnak tájékoztatást - írták a közleményben.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 17. 07:45, szerda | Belföld

Varga Mihály szerint csak 2027 második felére érhető el fenntartható módon az inflációs cél

A Magyar Nemzeti Bank (MNB) inflációs célja 2027 második felében érhető el fenntartható módon, de a szeptemberi előrejelzéshez képest az idén és jövőre is alacsonyabb lehet az infláció

2025. December 16. 07:05, kedd | Belföld

Lázár János: Magyarországon a közlekedés mindenki számára legyen alapjog

Magyarországon a közlekedésnek mindenki számára alapjognak kell lennie - hangoztatta az építési és közlekedési miniszter hétfőn délelőtt a Vas vármegyei Rábapatyon, ahol egy autóbuszmegállóban tartott sajtótájékoztatót.