Hírek
2017. Május 29. 19:08, hétfő |
Külföld
Forrás: mti
Lezárták a nyomozást a veronai buszbaleset ügyében

Az olasz ügyészség hétfői tájékoztatása szerint lezárta a nyomozást a veronai buszbaleset ügyében, a jegyzőkönyvet átadta a milánói főkonzulátusnak - közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter az MTI-vel.
A tárcavezető közleményében kifejtette: a milánói főkonzulátus levélben és telefonon folyamatosan feltett kérdéseire az olasz nyomozóügyészség azt válaszolta, hogy a veronai buszbalesettel kapcsolatos nyomozás azért tartott hosszabb ideig a vártnál, mert a tragédia napján hivatalban lévő ügyészt időközben áthelyezték, és a nyomozással másik ügyész kezdett foglalkozni.
Az olasz ügyészség hétfőn arról tájékoztatott, hogy a nyomozást lezárta, a jegyzőkönyvet a milánói főkonzulátusnak átadta, a külképviselet pedig a lehető legrövidebb időn belül továbbítja a jogsegélykérelemben érintett kecskeméti ügyészségnek - tudatta a miniszter. Ezzel az utolsó külügyi vonatkozású folyamat is lezárult - tette hozzá. Szijjártó Péter egyúttal együttérzéséről biztosította a gyászoló családokat.
A baleset január 20-án éjjel történt, a buszon ötvenhatan utaztak, 43 gyermek, 11 felnőtt és a két sofőr. A szerencsétlenségben tizenheten életüket vesztették.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 03. 08:08, szombat | Külföld
A horvát kormány újabb árintézkedésről fogadott el határozatot
A horvát kormány pénteken újabb árintézkedésről fogadott el határozatot a fogyasztók nagyobb védelme és a jobb átláthatóság érdekében - közölte Ante Susnjar gazdasági miniszter a kabinet ülését követően.
2025. Május 02. 09:43, péntek | Külföld
Fehér Ház: teljes mértékben az együttműködésen alapul az amerikai-ukrán ásványkincs-kitermelést érintő partnerség
Az amerikai elnöki hivatal csütörtökön adott ki összefoglalót a szerdán aláírt szerződésről.
2025. Május 01. 08:39, csütörtök | Külföld
Közúti híd épül az orosz-észak-koreai határon
A Tumannaja folyón átívelő közúti híd építése kezdődött meg szerdán Oroszország és Észak-Korea határán.
2025. Április 30. 07:54, szerda | Külföld
Londoni elemzők: jelentősen lassítja a globális növekedést a vámháború
Londoni makrogazdasági elemzők szerint a korábban vártnál jóval lassabb növekedésre lehet számítani az idén fejlett és a feltörekvő gazdaságokban, köztük Kínában az eszkalálódó vámháború miatt.