Hírek
2019. Március 10. 05:00, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Kutyák örökbefogadását segítő kiadványt jelentetett meg a Nébih
Kutyák örökbefogadását segítő kiadványt jelentetett meg a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih), a Fogadj örökbe! című kötetet az élelmiszerlánc-felügyeletért felelős államtitkár mutatta be Pécsett szombaton.
Zsigó Róbert a Misina Természet- és Állatvédő Egyesületnél tartott eseményen elmondta: a Szabad a gazdi elnevezésű kampány oldaláról ingyenesen letölthető, állatmenhelyek és gyepmesteri telepek által nyomtatott formában is igényelhető útmutató tartalmaz minden olyan információt, amely az örökbefogadók felkészüléséhez, felelős állattartóvá válásához szükséges.
Farkas Tamás, a Misina vezetője azt hangsúlyozta, hogy nő az örökbefogadásai kedv Magyarországon, ezért a Szabad a gazdi nevű program keretében készült Fogadj örökbe! és a korábban kiadott Kutyakötelesség című kötet nagyon fontos az állatotthonok és menhelyek számára.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 17. 06:54, szerda | Belföld
Magyar Péter: már a héten olcsóbb lehet a benzin és a gázolaj a védett árnál
A kőolaj világpiaci árának csökkenése és a forint erősödése miatt már a héten olcsóbb lehet a védett árnál a kutakon a benzin és a gázolaj - jelentette be Magyar Péter miniszterelnök Facebook-oldalán kedden.
2026. Június 16. 14:00, kedd | Belföld
Vitézy Dávid: megújul a népligeti buszállomás utastájékoztatási rendszere
Ezekben a hetekben teljesen megújul a Népliget autóbusz-állomás utastájékoztatási rendszere, majd a munka később más, nagy forgalmú állomásokon folytatódik
2026. Június 16. 10:00, kedd | Belföld
Leépít a Mediaworks, keddtől felfüggesztik a Bors napilap nyomtatott kiadását
2026. Június 16. 09:00, kedd | Belföld
OGY - Nagy Imrére és mártírtársaira emlékezik a parlament
Nagy Imre miniszterelnök és mártírtársai 1989-es újratemetésének napjára emlékezik kedden az Országgyűlés, amely megvitatja az európai uniós forrásokhoz való hozzáférés érdekében szükséges egyes törvények módosítását.
