Hírek
2013. Július 16. 09:04, kedd |
Külföld
Forrás: InfoVáros
Kettéharapta a cápa, esélye sem volt a lánynak

Tiltott helyen fürdött az áldozat.
Csupán öt méternyire volt a parttól a 15 éves francia lány, amikor egy cápa emelkedett ki a vízből és kettéharapta a testét. A víz a törzse felét a partra vetette, a test másik részét a ragadozó magával vitte.
Esélye sem volt a 15 éves francia diáklánynak, aki a szünidejét akarta az Indiai-óceán partjainál eltölteni egy paradicsomi szigeten, a Madagaszkár közeli Reunionon. A lány egy olyan partszakaszon ugrott a vízbe, ahol egyébként tilos a fürdőzés, bár a polgármester elmondása szerint jó ideje már annak, hogy egy cápa ennyire közel a parthoz úszókra támadt. Ezúttal azonban bekövetkezett a tragédia, helyi idő szerint hétfőn délután 3 óra körül felbukkant a szörny, és mire a lány elmenekülhetett volna, már le is csapott. A támadás villámgyors volt és halálos: a tengeri ragadozó szó szerint félbeharapta az áldozata testét, az egyik felét magával ragadva, a másikat viszont a víz sodorta partra - a lány nővérének szeme láttára. A helyi közbiztonsági vezető elmondta, hogy keresik a lány testének másik felét és megpróbálják visszaadni a családnak. Az áldozat nővére és apja egyelőre a szigeten maradt. Mint Huguette Bello polgármester elmondta, a szörfösök rendszeresen az életükkel játszanak a vízen, de eddig egyáltalán nem volt megszokott jelenség, hogy egy cápa ennyire közel merészkedjen a víz partjához - írta a Daily Mail. Legutóbb májusban történt tragédia, amikor egy széllovast nem túl messze a strandtól, de a vízben jóval beljebb megtámadott és megölt egy cápa - még élve hozták ki a vízből a 36 éves sportolót, de a vérveszteség végzetes volt.
Az elmúlt két évben arrafelé összesen három ember halt meg cápatámadásban, idén viszont a francia diáklány tragédiája már a második. A szakemberek ismét felhívták a figyelmet, hogy a cápa alapvetően nem emberevő ragadozó, de gyakran összekeverik az úszók mozdulatait a természetes zsákmányaikkal, mint például a teknősökkel, a szörfösök elleni támadások hátterében pedig legfőképp a "kíváncsiságuk" áll: nem ölni akarnak, csupán a szájukkal tájékozódnak.
Tavaly az egész világon összesen 78 cápatámadást jelentettek, ezekből 8 végződött halállal.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 13. 09:23, szombat | Külföld
A 22 éves Tyler Robinsont azonosították Charlie Kirk konzervatív politikai kommentátor feltételezett merénylőjeként
A 22 éves Tyler Robinsont azonosították Charlie Kirk konzervatív politikai kommentátor feltételezett merénylőjeként
2025. Szeptember 12. 07:25, péntek | Külföld
Lengyel külügy: az orosz légtérsértések miatt összeül az ENSZ Biztonsági Tanácsa
Lengyelország kérésére összehívják az ENSZ Biztonsági Tanácsának rendkívüli ülését a lengyel légtér orosz megsértése miatt - közölte a varsói külügyminisztérium csütörtökön az X-en.
2025. Szeptember 12. 07:24, péntek | Külföld
Meghalt Charlie Kirk amerikai konzervatív aktivista nem sokkal azután, hogy lövés érte Utah államban, egy rendezvényen
Meghalt Charlie Kirk amerikai konzervatív aktivista nem sokkal azt követően, hogy szerdán lövés érte Utah államban, egy egyetemi rendezvényen – a hírt Donald Trump elnök jelentette közösségi oldalán.
2025. Szeptember 11. 07:20, csütörtök | Külföld
Orosz védelmi minisztérium: nem volt tervbe véve lengyelországi célpontok támadása
Az orosz hadsereg nem tervezte lengyelországi célpontok támadását - közölte szerdán az orosz védelmi minisztérium.