Városlista
2026. augusztus 2, vasárnap - Lehel

Hírek

2011. Július 19. 14:21, kedd | Belföld
Forrás: OrientPress

Keresi védjegyét a busójárás

Keresi védjegyét a busójárás

Grafikusok, ötletelők, néprajzosok, figyelem! Egyedi márkajelzést keres a busójárásnak Mohács önkormányzata.

A hagyomány két éve kapta meg a világörökség címet, s azt várják, hogy a védjegy legyen ehhez méltó, és a termékekről, amelyekre rákerülhet, mindenkinek a búsójárás jusson az eszébe.

Igyekeznek arra figyelni, hogy a sok termék és kiadvány, amely a rendezvényen megjelenik, színvonalas legyen, igazodjon a tradíciókhoz – mondta a Kossuth Rádió egyik vidékmagazinjában Szekó József, Mohács polgármestere. Az önkormányzatnál tisztában vannak vele, hogy a busójárás nem a védjegytől lesz busójárás, de fontosnak tartják, hogy a néphagyománynak legyen saját logója, amely garantálja a minőséget.

A város pályázatot írt ki, amelyre szeptember 10-ig lehet jelentkezni. A névtelenül beérkező munkákat nemzetközi zsűri bírálja majd el. A jövő évi busójáráson már az új márkajelzést szeretnék használni.

OrientPress Hírügynökség

Címkék: pályázat

Ezek érdekelhetnek még

2026. Augusztus 02. 13:00, vasárnap | Belföld

Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 31. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:

2026. Augusztus 02. 13:00, vasárnap | Belföld

Hőség - Gajdos László: érezhetően csökkent a vízfogyasztás Szentendrén a takarékossági felhívás nyomán

Érezhetően csökkent a vízfogyasztás Szentendrén, ezen belül is Pismány városrészben az önkéntes víztakarékosságra felszólító felhívás nyomán, ugyanakkor továbbra is érvényben marad a harmadfokú vízhasználati korlátozás

2026. Augusztus 02. 11:00, vasárnap | Belföld

Hőség - Változik az ügyfélszolgálatok rendje a NAV-nál a jövő héten

Az adóhivatal ügyfélszolgálatain jövő héten is intézhetőek az adóügyek, de a rendkívüli körülmények miatt a személyes ügyfélfogadást hétfőtől szerdáig a helyszínek adottságaihoz igazítják.

2026. Augusztus 02. 09:39, vasárnap | Belföld

Robert Fico: Szlovákia kész árammal segíteni Magyarországnak

A szlovák kormányfő szerint Paks leállítása példatlan energiakrízist eredményezne.