Hírek
2011. Július 11. 07:17, hétfő |
Belföld
Forrás: OrientPress
Újraszabályoznák a dinnyepiacot

Két minőségi kategóriába- kiváló és hibás termény - sorolná a hazai dinnyetermést és regisztrálná a kereskedőket is a Vidékfejlesztési Minisztérium.
Fazekas Sándor tárcavezető szerint ezzel növelni lehetne a hazai gyümölcsfogyasztás mértékét, ami személyenként évente átlagosan négy kilogramm. Az új rendelkezések a jövő héten csütörtökön lépnek életbe.
Fazekas vasárnap, varsói útja előtt nyilatkozott a várható változásokról: elmondta, a dinnye kereskedelme és piaca újraszabályozásra szorul, mivel az utóbbi időben jelentősen csökkent itthon a gyümölcs iránti kereslet. A vidékfejlesztési miniszter egyrészt két kategóriába, a kiváló minőségű és a hibás termékek csoportjába soroltatná a hazai dinnyéket – ezzel védve a fogyasztókat a gyengébb, rosszabb árutól – másrészt, regisztrációhoz kötné a dinnyekereskedelmet is az átláthatóbb piaci viszonyok érdekében.
Fazekas mindenkit arra biztatott, hogy vásároljon dinnyét, mert az egészséges és élettani hatása is kedvező. A miniszter azt is hangsúlyozta, hogy a termelőknek ezen túl a magyar dinnye érési periódusát kell elsősorban figyelniük – a dél-európai export dinnye és a magyar termény érési ciklusa ugyanis mára fedésbe került.
A tárcavezető a népegészségügyi termékdíjra is kitért – mint megjegyezte, az ebből befolyó összegekből az egészséges életmódot kellene népszerűsíteni, növelve az elérhető egészséges élelmiszerek kínálatát is.
OrientPress Hírügynökség
Kép: OrientPress Hírügynökség / archívum
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 13. 09:27, szombat | Belföld
Ejtőernyős gyakorlattal folytatódott az Adaptive Hussars 2025
Ejtőernyős ugrást hajtottak végre a Különleges Műveleti Parancsnokság katonái pénteken a Várpalota határában lévő nullponti lő- és gyakorlótéren.
2025. Szeptember 13. 09:26, szombat | Belföld
Lázár János részletes, szigorú és őszinte vizsgálatot kért a magyarkúti vonatbaleset ügyében
Minden részletre kiterjedő, \"szigorú és őszinte vizsgálatot\" kért a MÁV vezetésétől a Magyarkút megállónál péntek reggel történt vonatbaleset ügyében az építési és közlekedési miniszter.
2025. Szeptember 13. 09:24, szombat | Belföld
Orbán Viktor: a háborús fenyegetettség közvetlen
A Lengyelországot ért szerdai dróntámadás példázata annak, milyen veszélyes körülmények között élünk nap mint nap, a háborús fenyegetettség közvetlen
2025. Szeptember 12. 07:23, péntek | Belföld
Agrometeorológia: az Alföldön csak lassan mérséklődik az aszály
A hét első felének esői, záporai sokfelé adtak alapos öntözést, de a Duna-Tisza közének déli felén továbbra is igen száraz a talaj.