Hírek
2013. December 20. 14:21, péntek |
Belföld
Forrás: MTI
Jobbik: tiltsák ki az Országgyűlés épületeiből a Mazsök elnökét!
A Jobbik azt követeli, hogy tiltsák ki az Országgyűlés épületeiből Szabó Györgyöt, a Magyarországi Zsidó Örökség Közalapítvány (Mazsök) elnökét. Szabó György azt közölte, továbbra is vállalja a véleményét, és tudomásul veszi, ha azért kitiltják.
Az ellenzéki párt az MTI-nek pénteken küldött közleményében követelését azzal indokolta, hogy Szabó György az Országgyűlés kulturális és sajtóbizottságának ülésén "nemes egyszerűséggel szájba veréssel fenyegette meg Novák Elődöt, akit többször "mocskos nyilasnak" nevezett és egyéb trágárságokkal illetett.
Azt írták, Szabó György láthatóan nem bírta elviselni a korábban Kertész Imre író által is használt "holokausztipar" kifejezést, amelyet Novák Előd is szóvá tett a vitában.
A Jobbik szerint "a kettős mérce csúcsa", amit a Fidesz csinál, hiszen míg ellenzéki képviselőket rendszeresen megbüntetnek, addig némán és cinkosan szemet hunynak más, kirívóan sértő esetekben.
Véleményük szerint Szabó György meghívott vendégként "példátlan pofátlanságra ragadtatta magát", amit a bizottság elnöke, L. Simon László (Fidesz) házszabályellenesen, minimális következmények nélkül megengedett számára.
"A Mazsök elnöke tökéletes példája azoknak, akik származásukra hivatkozva úgy gondolják, hogy bárhol, bármit a legkisebb szankciók terhe nélkül megtehetnek" - fogalmaztak.
Az MTI az ügyben telefonon megkereste Szabó Györgyöt, aki azt mondta, továbbra is vállalja és vállalni is fogja az elmondott véleményét, annak "minden egyes betűjét, hangját, mondatát". (Szabó György az interjút a szombat bejövetele előtt tette.)
A Mazsök elnöke szerint Novák Előd és társai azt a látszatot próbálják kelteni a világban, hogy a magyarság egyenlő a nácizmussal, ami természetesen nem igaz.
"Ezeknek az embereknek köszönhető az, hogy ma Magyarországról rossz nemzetközi vélemény alakult ki, ezek az emberek a magyar nemzet szégyenei, (...) ezek az emberek Szálasi Ferenc és a Nyilaskeresztes Párt utódai" - fogalmazott.
Közölte azt is, ha az illetékesek úgy döntenek, hogy véleményéért kitiltják az Országgyűlés épületeiből, akkor azt tudomásul fogja venni.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 17. 16:00, szerda | Belföld
Uniós biztos: mióta Magyarország új kormánya hivatalba lépett, már jelentős előrelépések történtek a jogállamiság terén
Amióta Magyarország új kormánya hivatalba lépett, már jelentős előrelépések történtek a jogállamiság terén -
2026. Június 17. 14:00, szerda | Belföld
Az ÁSZ elnöke kezdeményezte az Integritás Hatóság elnöke jogviszonyának megszüntetését
Az Állami Számvevőszék elnöke kezdeményezte az Integritás Hatóság elnöke jogviszonyának megszüntetését a Fővárosi Törvényszéken - közölte az Állami Számvevőszék (ÁSZ) kedden az MTI-vel.
2026. Június 17. 11:00, szerda | Belföld
OGY - Magyar Péter: nem szeretnénk kisajátítani sem 1956, sem 1989 történetét
Nem szeretnénk kisajátítani, birtokolni, sajátunkká tenni sem 1956, sem 1989 történetét - mondta Magyar Péter miniszterelnök az Országgyűlés keddi ülésén, napirend előtt.
2026. Június 17. 09:00, szerda | Belföld
Orbán Viktor: a kommunikációs csatornák elhanyagolása volt a probléma, nem az üzenet
A kommunikációs csatornák elhanyagolása, nem pedig az azokban haladó üzenet volt a probléma - közölte a Fidesz elnöke kedden a Facebook-oldalán.
