Hírek
2018. Május 27. 13:36, vasárnap |
Belföld
Forrás: police.hu
Inka segített elkapni a betörőket
Három férfit gyanúsítanak a rendőrök azzal, hogy az elmúlt hónapokban többször is betörtek ugyanabba a kaposvári ingatlanba. Inka, a rendőrkutya segített elkapni a gyanúsítottakat.
Az ügy adatai szerint ismeretlen elkövetők egy kaposvári hétvégi ház ajtaját benyomva először januárban és márciusban, majd áprilisban az ajtón lévő lakatot lefeszítve bementek, ahonnan szerszámgépeket, alumínium lemezeket, gázpalackot, valamint élelmiszert tulajdonítottak el.
A sértett április 19-én tett bejelentését követően a kiérkező rendőröket a helyszíni szemle során Inka, a nyomkövető szolgálati kutya egészen az egyik feltételezett elkövető házáig vezette. V. Gábor kaposvári lakost a rendőrök elfogták, a Kaposvári Rendőrkapitányságra előállították, ahol lopás bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt gyanúsítottként hallgatták ki. A férfi kihallgatása során elismerte a bűncselekmények elkövetését és két társát is megnevezte, akiket a nyomozók szintén elfogtak és gyanúsítottként hallgattak ki.
A gyanúsítottaknál tartott házkutatások során az eltulajdonított értékek egy része előkerült, amit a rendőrök lefoglaltak és május 25-én a sértettnek visszaadtak.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 30. 11:00, csütörtök | Belföld
Hőség - Több helyen gyulladtak ki erdők, bozótosok, tarlók az országban
2026. Július 30. 06:00, csütörtök | Belföld
Hőség - Az egyre fokozódó hőségben takarékos vízhasználatot kérnek a szolgáltatók
2026. Július 30. 04:00, csütörtök | Belföld
Hőség - Szakértő: az alacsony vízállás miatt először állt le teljes blokk a Paksi Atomerőműben
2026. Július 29. 14:00, szerda | Belföld
Kapitány István: biztonságban van Magyarország energiaellátása a paksi erőmű teljesítménycsökkentése ellenére is
Biztonságban van Magyarország energiaellátása - írta a gazdasági és energetikai miniszter Facebook-oldalán kedden, azt követően, hogy a Duna alacsony vízállása miatt csökkentették a paksi atomerőmű teljesítményét.
