Városlista
2025. augusztus 4, hétfő - Domonkos

Hírek

2020. Április 13. 05:04, hétfő | Belföld
Forrás: mti

Hidegfront érkezik, majd ismét melegszik az idő

Hidegfront érkezik, majd ismét melegszik az idő

Hidegfront érkezik a hét elején, keddre mintegy 10 Celsius-fokot esik a hőmérséklet, a hét második felében viszont ismét melegszik az idő - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat előrejelzéséből.

Hétfőn délelőtt szűrt napsütés várható, a nap második felében viszont észak felől megvastagszik a felhőzet, az ország északi felén több helyen zápor, főként északnyugaton zivatar is kialakulhat. Zivatarveszély miatt Budapestre, Pest, Borsod-Abaúj-Zemplén, Fejér, Győr-Moson-Sopron, Heves, Komárom-Esztergom, Nógrád, Somogy, Vas, Veszprém és Zala megyére elsőfokú figyelmeztetést is kiadtak. A szél nagy területen erős lesz, zivatarokhoz kötődve akár viharos lökések is lehetnek. A leghidegebb órákban 7-12 fok lesz, napközben 20-26 fokig melegszik a levegő.

Kedden reggelig még túlnyomóan borult lesz az ég, majd a déli óráktól felszakadozik, csökken a felhőzet, és délután már általában többórás napsütés valószínű. Reggelig, kora délelőttig még többfelé valószínű eső, zápor, hajnalban néhány helyen átmenetileg havas eső is eshet, majd megszűnik a csapadék, és délután már legfeljebb csak elvétve lehet futó zápor. A szél megerősödik, a Dunántúl északnyugati részein és a Bodrogközben viharossá is fokozódhat. A minimumhőmérséklet 2 és 8, a maximumhőmérséklet 9 és 13 fok között valószínű.

Szerdán az ország délnyugati harmadában derült, északkeleti felén felhősebb idő várható. Csapadék nem lesz. A szél megélénkül, kevés helyen meg is erősödik. A legalacsonyabb hőmérséklet általában mínusz 4 és plusz 2, a legmagasabb hőmérséklet 12 és 16 fok között alakul.

Csütörtökön sok napsütés várható. Csapadék nem lesz. A szél megélénkül, kevés helyen meg is erősödik. A leghidegebb órákban mínusz 4 és plusz 4, napközben 20 és 24 fok között alakul a hőmérséklet.

Pénteken többórás napsütés várható. Csapadék általában nem lesz, de az északi megyékben elvétve zápor előfordulhat. A szél megélénkül, helyenként meg is erősödik. A minimumhőmérséklet plusz 2 és 8, a maximumhőmérséklet 22 és 26 fok között alakul.

Szombaton is több órára kisüt a nap, csapadék nem valószínű. A szél megélénkül, olykor meg is erősödik. A leghidegebb órákban 4-10, napközben 15-20 fokig melegszik a levegő.

Vasárnap felhős idő valószínű hosszabb-rövidebb napos időszakokkal, de csapadék nem valószínű. A legalacsonyabb hőmérséklet 1-10, a legmagasabb hőmérséklet 15-20 fok között alakul - olvasható az előrejelzésben.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 03. 08:56, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor: nem vállalom azt a felelősséget, hogy akár csak egyetlen fiatal is meghaljon Ukrajnáért

Azt a felelősséget, hogy akár csak egyetlen fiatal is meghaljon Ukrajnáért, nem szeretném vállalni, és nem is fogom – jelentette ki a miniszterelnök szombaton Esztergomban az MCC Feszten.

2025. Augusztus 03. 08:55, vasárnap | Belföld

Duna House: az Otthon Start program megmozgatja az ingatlan- és hitelpiacot is

A nyári hónapokra jellemző, visszafogottabb aktivitással telt a július a hazai ingatlanpiacon, az Otthon Start program hatása viszont gyorsan meglátszott az érdeklődések növekedésében - közölte a Duna House pénteken.

2025. Augusztus 03. 08:55, vasárnap | Belföld

MOHU: a forgalommal arányosan változik a visszaváltási rendszer kezelésiköltség-számítása

A forgalommal arányosan változik a visszaváltási rendszerben a kezelési költségek számítása, a módosítás újabb kereskedőket ösztönözhet a csatlakozásra

2025. Augusztus 02. 08:57, szombat | Belföld

Pride: Gyanúsítottként hallgatták ki Karácsony Gergelyt a Budapest Büszkeség rendezvény szervezése ügyében

Gyanúsítottként hallgatták ki Karácsony Gergely főpolgármestert a Budapest Büszkeség (Budapest Pride) rendezvény szervezése ügyében pénteken Budapesten.