Városlista
2026. július 30, csütörtök - Judit

Hírek

2021. Április 05. 13:09, hétfő | Belföld
Forrás: infovárosok/police.hu

Herbálra cserélték a zsákmányt a tinédzser útonállók

Herbálra cserélték a zsákmányt a tinédzser útonállók

Két fiatalkorú fiú támadt három másikra Miskolcon. A támadókkal szemben a rendőrség rablás miatt indított eljárást.

Rablás bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt folytat eljárást a Miskolci Rendőrkapitányság egy 17 éves fiatalemberrel, és 15 éves társával szemben. A gyanúsítottak április 3-án 19 óra körül Miskolc belvárosában leszólított három tizenéves fiút, hogy pénzt kérjenek tőlük. Az útonállók agresszív fellépése miatt a sértettek közül ketten el tudtak szaladni, míg harmadik társuk a fenyegetés hatására odaadta nekik márkás hangszóróját – közölte a rendőrség.

A bejelentést követően a rendőrök rövid időn belül azonosították, majd pár órán belül a Sajólád és Felsőzsolca közötti útszakaszon elfogták a bűncselekmény elkövetésével megalapozottan gyanúsítható két fiút.

A Miskolci Rendőrkapitányságra előállított, majd őrizetbe vett gyanúsítottak a kihallgatásukon egyebek között elmondták, hogy zsákmányukat úgynevezett „herbálra” cserélték. A nyomozás eredményeként a rendőrök lefoglalták a hangszórót, az ügyben még további nyomozati cselekmények várhatóak.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 29. 14:00, szerda | Belföld

Kapitány István: biztonságban van Magyarország energiaellátása a paksi erőmű teljesítménycsökkentése ellenére is

Biztonságban van Magyarország energiaellátása - írta a gazdasági és energetikai miniszter Facebook-oldalán kedden, azt követően, hogy a Duna alacsony vízállása miatt csökkentették a paksi atomerőmű teljesítményét.