Városlista
2026. augusztus 1, szombat - Boglárka

Hírek

2012. Február 19. 14:25, vasárnap | Belföld
Forrás: STOP

Hátborzongató - Babák szigete

Hátborzongató - Babák szigete

Isla de las Munecas valószínűleg az a sziget a világon, ahova a legkevésbé sem mennénk kikapcsolódni. A mexikói Babák szigete ugyanis egy félszáz éves legenda miatt rémiszti el az oda látogatókat.

A horrorfilmekből tudhatjuk, hogy a legártatlanabbnak tűnő dolgok válhatnak egy csapásra a legfélelmetesebbekké. A mexikói Babák szigetének is épp ezért lehet a visszataszító, hátborzongató volta. A minden bokorra, fára, kötélre kifüggesztett, igen rossz állapotban lévő játék csecsemők mosolyogva, szem nélkül, és hiányos végtaggal merednek a semmibe. A rájuk rakódott kosz miatt, és az időjárás viszontagságainak köszönhetően még fényes nappal is fenyegetőnek tűnnek.

A szigetet övező csatornába a legenda szerint mintegy ötven éve egy kislány fulladt, és azóta az ő szelleme kísért a helyen. Az első babát egy elmebeteg férfi Don Julian Santana hagyta a szigeten. A monda úgy tartja, hogy ő volt, aki megtalálta a kislány holttestét a vízben, és eztán úgy próbálta enyhíteni a gyerek korai halálának fájdalmát, hogy a csatornában úszó rossz állapotú babákat összeszedte, és mintegy a kislánynak adományozva valahova kiakasztotta. Abban reménykedett, ezzel a tettel megvédi a szigetet a további gonoszságtól, valamint megbékíti a halott kislány lelkét.

A beteg férfi olyannyira beleőrült az esetbe, hogy már nem volt elég neki, hogy a csatornából és otthonról odaajándékozza a babákat. Saját termesztésű zöldségeit, gyümölcseit cserélte játék csecsemőkre, hogy a halott kislány kedvére tegyen.

2001-ben hogy, hogy nem Don Juliant is épp úgy érte a halál, mint a kislányt, akinek évtizedekig segíteni próbált. Persze sokan hiszik a mai napig, hogy nem véletlen egybeesés a két ugyanolyan halál, a szkeptikusok pedig csak a férfi elmeállapotára fogják, és öngyilkosságnak tekintik.

A bátrabb, kalandvágyó turisták azt mondják, a babák szeme helyére befészkelő rovarok és pókok mindmáig szemmel kísérik az oda látogatókat.

Pécsi STOP

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 31. 15:00, péntek | Belföld

Kétszeresére növelik a horvát-magyar gázvezeték-kapacitást

Megállapodott a horvát Plinacro és a magyar Földgázszállító Zrt. (FGSZ) a horvát-magyar földgáz-összeköttetés kapacitásának növeléséről - közölte csütörtökön a horvát földgázszállító rendszerüzemeltető.

2026. Július 31. 13:00, péntek | Belföld

Dunamenti Erőmű: a meghibásodott blokk vasárnapra ismét rendelkezésre áll

A Dunamenti Erőmű (DE) meghibásodott blokkja vasárnapra ismét rendelkezésre áll - tájékoztatta az erőműtársaság csütörtök este közleményben az MTI-t.

2026. Július 31. 11:00, péntek | Belföld

Magyar Péter: átlátható környezetet teremtünk a vállalatoknak

Átlátható és korrupcióellenes környezetet teremt a kormány minden vállalatnak, azt szeretné, ha minél több befektető jönne Magyarországra Bajorországból is - mondta Magyar Péter miniszterelnök csütörtökön Budapesten.

2026. Július 31. 11:00, péntek | Belföld

Figyelemmel kíséri a kassai roma családok áttelepülését Magyarországra a szlovák kormány romaügyi hivatala

Figyelemmel kíséri a két kassai cigány család áttelepülését Magyarországra a szlovák kormány romaügyi megbízottjának hivatala, ellenőrzi az információkat, és azok kiértékelése után nyilatkozat kiadását tervezi