Városlista
2026. március 30, hétfő - Zalán

Hírek

2018. Január 25. 12:48, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Hátba szúrta férjét egy szombathelyi nő, felfüggesztett büntetést kapott

Hátba szúrta férjét egy szombathelyi nő, felfüggesztett büntetést kapott

Életveszélyt okozó testi sértés bűntette miatt, gyorsított eljárásban felfüggesztett szabadságvesztésre ítéltek egy szombathelyi nőt, aki december 30-án hátba szúrta férjét

- tájékoztatta a Vas Megyei Főügyészség vezetője csütörtökön az MTI-t. Simon József közölte: a vádlottat ittas férje bántalmazta és durván szidalmazta a konyhában. A nő felszólította, hogy hagyja őt békén, majd amikor a sértett hátat fordított neki, késsel megszúrta.

A sértett a szúrást nem vette észre, lefeküdt aludni. Késő este, amikor családtagjai hazaértek, hátfájásra panaszkodott, de ezt a részegségének tulajdonítottak és aludni küldték. Másnap azonban fokozódtak a panaszai, ezért mentőt hívtak. Kórházba vitték, ahol életmentő műtétet hajtottak végre rajta.

A büntetlen előéletű vádlottat a Szombathelyi Törvényszék jogerősen két év - három év próbaidőre felfüggesztett - szabadságvesztésre ítélte.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 30. 10:00, hétfő | Belföld

MÁV: nem kell visszautalni a tévesen kifizetett késési biztosítást

Senkinek nem kell visszautalnia az informatikai hiba miatt tévesen kifizetett késési biztosítást - közölte vasárnap a MÁV.

2026. Március 30. 08:02, hétfő | Belföld

Orbán Viktor: az ukránok egy ukránbarát kormányt akarnak létrehozni Magyarországon

Az ukránok a pénzükkel, az olajblokádjukkal, és a kémeikkel próbálnak egy ukránbarát kormányt létrehozni Magyarországon - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök vasárnap Békéscsabán.

2026. Március 29. 15:00, vasárnap | Belföld

Nagy István: több mint 45 milliárd forint agrárkárenyhítő juttatás érkezik a gazdálkodókhoz

A Magyar Államkincstár megkezdte a 2025. évi agrárkárenyhítő juttatások kifizetését, így már szinte valamennyi érintett gazdálkodó hozzájuthatott a neki járó forráshoz.

2026. Március 29. 13:00, vasárnap | Belföld

Nagy mennyiségű földgázt talált a Mol Pakisztánban

Másfél éven belül másodszor talált jelentős mennyiségű földgázt Pakisztánban a Mol Pakisztán által vezetett közös vállalat - közölte a társaság az MTI-vel pénteken.