Hírek
2021. Július 29. 17:30, csütörtök | Belföld
Háromezer induló a Generali Night Run futóversenyen
Szombaton immár nyolcadik alkalommal rendezik meg a Generali Night Run Budapest elnevezésű futóversenyt, amelyre a szervezők több mint háromezer indulót várnak.
A Nemzeti Versenysport Szövetség (NVESZ) csütörtöki tájékoztatása szerint a kivilágított belvárosban zajló eseményen a résztvevők három táv közül választhatnak: a hat és a kilenc kilométeren kívül a félmaratoni táv is teljesíthető. Utóbbi táv egyénileg és váltóban is lefutható. A Generali Night Run történetében először a kicsik is ott lehetnek az esti futáson: a külön indítanak versenyt a 6-8, a 9-11 és a 12-14 éveseknek is.
Az útvonal idén is érinti a Budai Várat, az alsó rakparton áthalad a Lánchíd alatt, a futók megcsodálhatják a kivilágított Parlamentet és a Margit hidat, s az Alagút sem maradhat ki a repertoárból - írta az NVESZ.
A közlemény szerint a koronavírus áldozatául esettek családjainak megsegítésére jótékonysági
futást is rendeznek, a futók a maguk részéről az akcióhoz úgy járulhatnak hozzá, hogy 500 forinttal megemelt nevezési díjat fizetnek be.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 09. 06:36, kedd | Belföld
Erdogan: kiemelt stratégiai partnerség szintjére emeltük a török-magyar kapcsolatokat
Kiemelt stratégiai partnerség szintjére emeltük a török-magyar kapcsolatokat - jelentette ki a török köztársasági elnök hétfőn Isztambulban.
2025. December 09. 06:35, kedd | Belföld
Hegyi Zsolt: 2029-ig teljesen megújul a szentendrei HÉV
Hegyi Zsolt: 300 milliárd forintból teljesen megújul a szentendrei HÉV
2025. December 09. 06:33, kedd | Belföld
Orbán Viktor szerint a migráció kérdése fontos lesz az áprilisi választáson
2025. December 08. 07:48, hétfő | Belföld
Folytatódik az átlagosnál enyhébb időjárás a héten is
Folytatódik az átlagosnál enyhébb időjárás a jövő héten is, de marad a borult, párás, gyakran ködös idő, néhol szitálás is várható.
