Városlista
2026. január 25, vasárnap - Pál

Hírek

2023. Szeptember 24. 11:16, vasárnap | Belföld
Forrás: MTI

Gyopáros Alpár: a Magyar falu programban a jövőben is írnak ki pályázatot önkéntes tűzoltó egyesületek számára

Gyopáros Alpár: a Magyar falu programban a jövőben is írnak ki pályázatot önkéntes tűzoltó egyesületek számára

A Magyar falu program részeként működő Falusi civil alapban a jövőben is írnak ki pályázatot önkéntes tűzoltó egyesületek számára, a korábbihoz hasonló nagyságrendben - mondta a Miniszterelnökség modern települések fejlesztéséért felelős kormánybiztosa szombat délután a Győr-Moson-Sopron vármegyei Szil községben, ahol átadták a Szili Önkéntes Tűzoltó Egyesület által megvásárolt gépjárműfecskendőt.

Gyopáros Alpár, aki a térség fideszes országgyűlési képviselője is, elmondta, hogy 2020 óta 419 önkéntes tűzoltó egyesületi pályázatot támogattak országszerte, több mint 1,5 milliárd forint értékben. Az önkéntes tűzoltó egyesületek eredményes pályázatai Győr-Moson-Sopron vármegyében kiemelkedtek az országos átlagból.

A 419 nyertes pályázatból 130 esetben laktanyát vagy szertárt újítottak fel, illetve alakítottak ki újonnan létrejött önkéntes tűzoltó egyesület számára. Emellett 120 gépjárművet újra vagy jó állapotú használtra cseréltek le, ezek többsége tűzoltó fecskendő volt - tette hozzá.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 24. 08:09, szombat | Belföld

KSH: novemberben a bruttó átlagkereset 756 400 forint volt

2025 novemberében a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 756 400, a nettó átlagkereset 525 900 forint volt.

2026. Január 24. 08:08, szombat | Belföld

Forgalomba állították a századik CAF villamost Budapesten

Forgalomba állították a századik CAF villamost Budapesten pénteken.

2026. Január 24. 08:05, szombat | Belföld

Szijjártó Péter: Magyarország ott ül az asztalnál az új világrend kialakulásánál

Megnyílt a Konfuciusz Intézet a győri Széchenyi István Egyetemen is, ami demonstrálja, hogy Európával ellentétben Magyarország ott ül az asztalnál az új világrend kialakulásánál