Városlista
2025. szeptember 18, csütörtök - Diána

Hírek

2020. Március 07. 06:49, szombat | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Fonálféreggel szennyezett terméket vont ki a forgalomból a Nébih

Fonálféreggel szennyezett terméket  vont ki a forgalomból a Nébih

A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) kivonta a forgalomból a Dániából származó, Twist márkájú halikra terméket fonálféreg-szennyezettség miatt – közölte a hivatal pénteken honlapján.

A tájékoztatás szerint a közérdekű bejelentés alapján indított vizsgálatokon feltárták, hogy a Twist márkájú heringikra Anisakida fonálféreggel szennyezett.

A termékkivonás a 2021. május 22-én lejáró 100 grammos Twist dán hering halikrára (tételszáma L547SC) vonatkozik.

A Nébih azt javasolja, hogy aki vásárolt a szennyezett termékből, ne fogyassza el.

Címkék: fonalféreg, halikra, Nébih

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 18. 07:46, csütörtök | Belföld

Karácsony Gergely: aki Budapestet csődbe taszítja, azt Budapest magával rántja

Aki Budapestet csődbe taszítja, azt Budapest magával rántja - írta a főpolgármester a Facebook-oldalán, reagálva az Állami Számvevőszék jelentésére.

2025. Szeptember 18. 07:45, csütörtök | Belföld

Állami Számvevőszék: intézkedések hiányában a főváros az idei negyedik negyedévében fizetésképtelenné válhat

Intézkedések hiányában a Fővárosi Önkormányzat a 2025. év negyedik negyedévében fizetésképtelenné válhat, amelynek következtében a közfeladatok ellátása is veszélybe kerülhet

2025. Szeptember 18. 07:44, csütörtök | Belföld

Gulyás Gergely: 1,6 százalékos kiegészítő nyugdíjemelésről döntött a kormány

Szerdai ülésén 1,6 százalékos kiegészítő nyugdíjemelésről döntött a kormány, ezzel átlagosan a nyugdíjasok számára az idén 51 155 forintot kell kifizetni

2025. Szeptember 17. 07:33, szerda | Belföld

Szijjártó Péter: Amerika feloldja a vízummentességi korlátozásokat a magyar állampolgárok előtt

Szeptember 30-tól az Egyesült Államokban feloldják a vízummentességi program korlátozásait minden magyar állampolgár előtt, ami újabb komoly eredmény Donald Trump elnök hivatalba lépése óta