Városlista
2026. február 14, szombat - Bálint

Hírek

2021. Július 05. 17:06, hétfő | Külföld
Forrás: mti - illusztráció: mti

Év végéig a lakosság felét olthatják be Bosznia-Hercegovinában

Év végéig a lakosság felét olthatják be Bosznia-Hercegovinában

Várhatóan az év harmadik negyedében elegendő, koronavírus elleni védőoltás érkezik ahhoz, hogy a járvány újabb hulláma előtt legalább a lakosság fele megkapja mindkét adagot

- jelentette ki Zoran Tegeltija, Bosznia-Hercegovina miniszterelnöke hétfőn Szarajevóban.

A kormányfő szerint ki kell használni, hogy egyelőre alacsony a napi új fertőzöttek száma, és most kell minél több embert beoltani, egyelőre azonban nincs elegendő oltóanyag az országban, mert a külföldről rendelt szállítmányok még nem érkeztek meg.

A regisztrált koronavírus-fertőzöttek száma Szerbiában hétfőre 77-tel 716 873-ra, Koszovóban kilenccel 107 357-re, Észak-Macedóniában néggyel 155 710-re, Montenegróban 11-gyel 100 327-re, Bosznia-Hercegovinában pedig hattal 205 026-ra növekedett.

A járvány halálos áldozatainak száma az utóbbi 24 órában Szerbiában hárommal 7058-ra, Koszovóban eggyel 2263-ra, Montenegróban is eggyel 1615-re, Bosznia-Hercegovinában pedig szintén eggyel 9702-re növekedett. Észak-Macedóniában nem volt halálos áldozata a kórnak az elmúlt napon, így a halottak száma 5486 maradt.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 14. 12:00, szombat | Külföld

Donald Trump ismét közzétette azt a bejegyzését, amiben Orbán Viktort támogatja

Donald Trump amerikai elnök megismételte pénteken az Orbán Viktor magyar miniszterelnököt támogató múlt heti internetes bejegyzését.

2026. Február 09. 13:00, hétfő | Külföld

Lemondott a brit miniszterelnök kabinetfőnöke az Epstein-botrány miatt

Lemondott vasárnap Morgan McSweeney, a londoni miniszterelnöki hivatal kabinetfőnöke, az Epstein-botrányba keveredett és visszahívott volt washingtoni brit nagykövet, Peter Mandelson kinevezésének egykori fő szószólója.

2026. Február 05. 14:00, csütörtök | Külföld

Donald Trump: rendkívül jó a személyes viszonyom a kínai elnökkel

Donald Trump amerikai elnök kijelentette szerdán, hogy \"rendkívül jó személyes kapcsolat\" fűzi Hszi Csin-ping kínai elnökhöz, és mindketten tudatában vannak annak, hogy mennyire fontos, hogy ez így is maradjon.