Városlista
2026. március 3, kedd - Kornélia

Hírek

2018. Október 07. 13:43, vasárnap | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: police.hu

Érzelmekre építő baleset-megelőzési programot hirdet az Autós Nagykoalíció

Érzelmekre építő baleset-megelőzési programot hirdet az Autós Nagykoalíció

Érzelmekre építő baleset-megelőzési programot hirdet az Autós Nagykoalíció - mondta a szervezet vezetője az M1 aktuális csatornán vasárnap.

Az lenne jó, ha mindenki úgy vezetne, mintha a számára legfontosabbak lennének körülötte. Például nyomná-e a gázt egy szűk utcában valaki, ha a saját gyereke futballozna az út szélén? - vetette fel Knezsik István, a szervezet elnöke.

Hozzátette, sokan önzően, agresszíven vezetnek, pedig az a legfontosabb, hogy mindenki hazaérjen. Idén eddig több halálos közlekedési baleset történt, mint a tavalyi év hasonló időszakában - jegyezte meg.

Knezsik István szerint a négy legfontosabb szabály a városi autós közlekedésben: az elsőbbség, a jobbra tarts, az irányjelző használata és a követési távolság.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 03. 11:00, kedd | Belföld

Barátság kőolajvezeték - Az ukrán elnök reagált az Orbán Viktor által bemutatott műholdfelvételekre

Zelenszkij azt mondta, hogy a csővezeték a föld alatt van, hogyan látná Orbán műholdról, hogy sérült-e?

2026. Március 03. 07:17, kedd | Belföld

Orbán Viktor: mi vagyunk az élő példája annak, hogy lehet nemet mondani

Mi vagyunk az élő példája annak, hogy lehet nemet mondani: a bevándorlást igenis meg lehet állítani, a gyerekeket és a családjainkat meg lehet védeni - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn Sopronban.

2026. Március 02. 16:00, hétfő | Belföld

Szijjártó Péter: Izraelből Egyiptom és Jordánia felé át lehet lépni a szárazföldi határátkelőkön

Izraelből Egyiptom és Jordánia felé át lehet lépni a szárazföldi határátkelőkön, de több arab országban nem javasolják az elindulást a határátkelők felé

2026. Március 02. 13:23, hétfő | Belföld

Április 10-ig meg kell érkeznie a pedagógusok extra juttatásának

Maruzsa Zoltán köznevelési államtitkár közösségi oldalán közzétett videóban jelentette be, hogy a kormány korábbi vállalásának megfelelően a pedagógusok márciusban egyszeri többletjuttatásban részesülnek.