Hírek
2023. Február 03. 08:33, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Erős széllökésekre figyelmeztet a meteorológiai szolgálat

Erős széllökések veszélye miatt másodfokú figyelmeztetést adott ki Fejér, Somogy, Tolna, Veszprém és Zala vármegye területére szombatra az Országos Meteorológiai Szolgálat.
Veszélyjelzésükben azt írták, pénteken késő délután, illetve este az északnyugatira forduló szelet főként az Észak-Dunántúlon, a főváros térségében és esetleg a középső országrészben viharos - 60-80 kilométer/órás - lökések kísérhetik.
Az északnyugati határvidék közelében, illetve a Dunántúli-középhegység, a Börzsöny magasabban fekvő részein 90 kilométer/óra körüli, esetleg afölötti lökés sem kizárt. A késő esti órákban kissé veszít erejéből a légmozgás.
A meteorológiai szolgálat Fejér, Somogy, Tolna, Veszprém és Zala vármegye területére másodfokú (narancs) figyelmeztetést adott ki, itt a várt legerősebb széllökések sebessége meghaladhatja a 90 kilométer/órát.
Az óránként 70 kilométert meghaladó széllökések veszélye miatt elsőfokú (sárga) figyelmeztetést adtak ki Baranya, Bács-Kiskun, Békés, Borsod-Abaúj-Zemplén, Csongrád-Csanád, Győr-Moson-Sopron, Hajdú-Bihar, Jász-Nagykun-Szolnok, Komárom-Esztergom, Pest, Szabolcs-Szatmár-Bereg és Vas vármegye területére.
Fotó: Pixabay
Ezek érdekelhetnek még
2023. Március 20. 17:24, hétfő | Belföld
Szijjártó Péter: templom, kórház és kulturális központ újjáépítését is segíti a kormány Törökországban
2023. Március 20. 12:13, hétfő | Belföld
Átalakul a hulladékgazdálkodás Magyarországon július elsejétől
Számos feladat hárul az érintett vállalkozásokra a kiterjesztett gyártói felelősségi rendszerről szóló közelmúltban megjelent rendelet szerint - hívta fel a figyelmet az EY az MTI-nek hétfőn küldött közleményében.
2023. Március 20. 12:11, hétfő | Belföld
NAV: hárommilliárdos áfacsalás miatt hallgattak ki húsz embert
2023. Március 20. 06:50, hétfő | Belföld
Ma délutántól újra teljes vonalán jár a 3-as metró
Öt és fél éve tartó felújítás után hétfő délutántól hétköznaponként újra a teljes vonalon, Kőbánya-Kispest és Újpest-központ között jár a 3-as metró.