Városlista
2025. szeptember 17, szerda - Zsófia

Hírek

2012. Április 21. 07:03, szombat | Külföld
Forrás: OrintPress

Elítélték a V4-ek Svájc bevándorlási szigorát

Elítélték a V4-ek Svájc bevándorlási szigorát

Nemtetszésüket fejezték ki a Visegrádi Országok – Magyarország, a Cseh Köztársaság, Lengyelország és Szlovákia – amiért Svájc korlátozná a letelepedési engedélyek kiadását.

A V4-esek emlékeztetnek arra is, a szigorítás érti a személyek szabad mozgásáról szóló államközi megállapodást.

Az alábbiakban Visegrádi Országok közös nyilatkozata olvasható a svájci kormány döntéséről, amely ismételten bevezeti nyolc uniós tagállam állampolgáraira vonatkozóan a letelepedési engedélyekhez kapcsolódó mennyiségi korlátozásokat.

„Mély sajnálatunkat fejezzük ki a svájci kormány döntésével kapcsolatosan, amely aláássa Svájc hagyományosan nyitott és barátságos ország-képét.

Sajnáljuk ezt az intézkedést egyrészről azért, mert a svájci hatóságok bizonyos országok kiválasztásával megkülönböztetést tesznek az Európai Unió tagállamai között, noha országaink közül néhány nem töltötte ki a bevándorló munkavállalók számára vonatkozó kvótát. Sajnáljuk az intézkedést másodsorban azért, mert azt tisztán politikai döntésként értékeljük országainkkal szemben, hiszen az országainkból Svájcba bevándorló munkavállalók mindössze az összes uniós tagállamból Svájcba bevándorló munkavállalók tíz százalékát teszik ki. Harmadrészt, meggyőződésünk, hogy válság idején erősítenünk – és nem gyengítünk – kell az európai gazdasági szabadságot. Amint sok svájci vállalat is élvezi a közös piac előnyeit és folytat aktív tevékenységet a 65 millió fős piacot jelentő országainkban.

Továbbá, felhívjuk a figyelmet Catherine Ashton főképviselő asszony nyilatkozatában kifejtett határozott álláspontjára, amely szerint az intézkedés. Bízunk abban, hogy mindezen érvek fényében a svájci kormány mielőbb felülvizsgálja döntését” – áll a Külügyminisztérium által közzétett levélben.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 16. 07:49, kedd | Külföld

A lengyel államvédelmi szolgálat semlegesített egy drónt a kormányzati épületek felett

A varsói Belweder elnöki palota és a közelében álló kormányzati épületek felett repülő drónt semlegesített a lengyel államvédelmi szolgálat (SOP) - közölte Donald Tusk lengyel kormányfő hétfő este az X-en.

2025. Szeptember 16. 07:44, kedd | Külföld

Donald Trump kilátásba helyezte, hogy belföldi terrorszervezetté nyilvánítja az antifa mozgalmat

Donald Trump amerikai elnök kilátásba helyezte, hogy belföldi terrorszervezetté nyilvánítja az antifa mozgalmat.

2025. Szeptember 15. 07:52, hétfő | Külföld

Donald Trump szerint az Egyesült Államoknak meg kell gyógyulnia a megosztottság okozta sebekből

Donald Trump amerikai elnök szerint az Egyesült Államoknak meg kell gyógyulnia a megosztottság okozta sebekből - az amerikai elnök erről az NBC News televízió vasárnapi politikai magazinjának adott telefoninterjúban beszélt.

2025. Szeptember 15. 07:51, hétfő | Külföld

Ukrajnai háború - Kaja Kallas: elfogadhatatlan az orosz drón romániai légtérsértése

Kaja Kallas, az EU kül- és biztonságpolitikai főképviselője, elfogadhatatlannak nevezte, hogy egy orosz drón szombaton megsértette Románia légterét, a tisztségviselő Moszkvát \"felelőtlen eszkalációval\" vádolta.