Hírek
2017. Szeptember 07. 09:27, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Egyre bővülnek az emberek elsősegélynyújtási ismeretei
A számos program és a média, valamint a közszereplők hathatós közbenjárására sokat javult a lakosság elsősegélynyújtással kapcsolatos ismerete az elmúlt években
- mondta az M1 aktuális csatorna csütörtök reggeli műsorában Toldi Ferenc, az Országos Mentőszolgálat (OMSZ) mentőtisztje.
Jelezte, a mentőszolgálaton kívül több szervezet, így például a Magyar Vöröskereszt is szervez elsősegélynyújtó tanfolyamokat, de már vannak telefonos applikációk is, amelyekkel a legfontosabb lépések elsajátíthatók.
Toldi Ferenc hozzátette, a tanfolyamokon szerzett elsősegélynyújtó ismereteket ideális esetben évente kellene felfrissíteni.
Az Európai Vöröskereszt Szervezetek 2000-ben történt kezdeményezésére minden év szeptemberének második szombatján rendezik meg az elsősegélynyújtás világnapját.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 17. 16:00, szerda | Belföld
Uniós biztos: mióta Magyarország új kormánya hivatalba lépett, már jelentős előrelépések történtek a jogállamiság terén
Amióta Magyarország új kormánya hivatalba lépett, már jelentős előrelépések történtek a jogállamiság terén -
2026. Június 17. 14:00, szerda | Belföld
Az ÁSZ elnöke kezdeményezte az Integritás Hatóság elnöke jogviszonyának megszüntetését
Az Állami Számvevőszék elnöke kezdeményezte az Integritás Hatóság elnöke jogviszonyának megszüntetését a Fővárosi Törvényszéken - közölte az Állami Számvevőszék (ÁSZ) kedden az MTI-vel.
2026. Június 17. 11:00, szerda | Belföld
OGY - Magyar Péter: nem szeretnénk kisajátítani sem 1956, sem 1989 történetét
Nem szeretnénk kisajátítani, birtokolni, sajátunkká tenni sem 1956, sem 1989 történetét - mondta Magyar Péter miniszterelnök az Országgyűlés keddi ülésén, napirend előtt.
2026. Június 17. 09:00, szerda | Belföld
Orbán Viktor: a kommunikációs csatornák elhanyagolása volt a probléma, nem az üzenet
A kommunikációs csatornák elhanyagolása, nem pedig az azokban haladó üzenet volt a probléma - közölte a Fidesz elnöke kedden a Facebook-oldalán.
