Városlista
2026. június 25, csütörtök - Vilmos

Hírek

2019. Október 09. 17:01, szerda | Belföld
Forrás: mti

Egy nap alatt 15 fokos melegedés volt

Egy nap alatt 15 fokos melegedés volt

Egy nap alatt mintegy 15 Celsius-fokot melegedett a levegő - közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat szerdán a Facebook-oldalán, ahol arról is írtak, hogy nemsokára megérkezik a \"vénasszonyok nyara\".

Közölték: kedd hajnalban még északnyugati volt az áramlás, hideg levegő áramlott a térség fölé, ekkor mínusz 2 fokot mértek. Ezzel szemben szerdán ugyanabban az időpontban az alacsony szinteken fújó délnyugati szélnek köszönhetően már 12 fokot regisztrált a rádiószondás műszer.

Megjegyezték, hogy ez a jelenség egyébként nem extrém, frontok előtt és után igen gyakoriak a nagy és gyors hőmérsékletingadozások.

Egy korábbi bejegyzésében a meteorológiai szolgálat arról is írt, hogy nemsokára megérkezik a "vénasszonyok nyara".

Szerdán egy hullámzó front előoldalán átmeneti melegedés kezdődik, de a front hatására ez az enyhülés csütörtökön megtorpan, sőt kissé vissza is esik a csúcsérték.

Péntektől azonban ismét erősödik a nappali felmelegedés: a hétvégén, illetve a jövő hét elején előreláthatóan már 20 fok körül vagy kissé afölött alakulnak a maximumok. Emellett pedig jobbára napos, csapadékmentes idő ígérkezik, hajnalban és reggel néhol ködfoltokkal.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 25. 19:00, csütörtök | Belföld

Hőség - Harmadfokú hőségriasztást rendelt el a tisztifőorvos szombattól

A várható extrém meleg miatt harmadfokú hőségriasztást rendelt el a tisztifőorvos szombattól;

2026. Június 25. 08:39, csütörtök | Belföld

Őrizetbe vették Fonyód volt fideszes polgármesterét

Különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés bűntettének gyanúja miatt indított eljárást a rendőrség Fonyódon.

2026. Június 25. 07:00, csütörtök | Belföld

Hőség - Magyar Péter: kormányrendeletet fogadtunk el a védelmi tevékenység összehangolására

A hőségriadó miatti védelmi tevékenység összehangolására kormányrendeletet fogadott el a kabinet

2026. Június 24. 19:55, szerda | Belföld

Kapitány István: a kormány az energiafüggetlenség és ellátásbiztonság erősítésén dolgozik

A kormány Magyarország energiafüggetlenségének és ellátásbiztonságának erősítésén dolgozik tisztább, biztonságosabb és fenntarthatóbb energiával - mondta szerdai videóüzenetében Kapitány István.