Hírek
2014. Május 17. 05:00, szombat |
Életmód
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Egészséges méregtelenítés 5 nap alatt!

A méregtelenítés manapság egyre nagyobb divat, érdemes azonban körülnézni és annak egészséges, biztonságos módját választani. Egy új nemzetközi modell, amely 5 napban határozza meg a méregtelenítési folyamatot, áthidalja az extrém diéta és az egészséges étkezés között lévő szakadékot - írja a Fox News.
A tipikus méregtelenítő diéták merev és szigorú szabályokat tartalmaznak. Nikki Sharp, a 'Five days detox' szerzője néhány alapvető iránymutatást is megfogalmaz könyvében:
- naponta legalább 2-3 liter vizet igyon meg, egy pohár citromosat pedig közvetlenül azután, hogy felébredt
- legalább négyszer igyon egy nap zöld és menta teát
- tartózkodjon ne csak a cukortól, de az édesítőszerektől is
Irányelve szerint nem kell éheznie a méregtelenítés ideje alatt, mivel az étrendje összetett szénhidrátok, zöldségek, fehérjék és gyümölcsök keverékéből állhat. Figyelni kell ugyanakkor a mennyiség csökkentésére, valamint arra, hogy az elfogyasztott ételek kellő telítettségérzetet biztosítsanak.
Tanácsa szerinte a méregtelenítés alatt az alábbi ételeket kerülje:
- állati eredetű ételek, beleértve a tejtermékeket
- alkohol
- koffein
- tartósítószeres ételek.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 29. 07:54, vasárnap | Életmód
NAV: szombattól már nem hozhatók be szabadon a műtárgyak, régiségek
2025. Június 28. 08:41, szombat | Életmód
Az agrárminiszter szerint jó minőségű a magyar dinnye
A tavalyihoz képest a dinnyeimport mennyisége 51 százalékkal csökkent, ami azt jelenti, hogy a dinnyetermesztők ki tudják elégíteni a hazai igényeket és exportálni is tudnak
2025. Június 27. 07:24, péntek | Életmód
Palkovics László: hamarosan elkészül Magyarország megújított MI-stratégiája
A Nemzetgazdasági Minisztériumtól (NGM) hamarosan a kormány elé kerülhet Magyarország megújított Mesterséges Intelligencia Stratégiája
2025. Június 27. 07:14, péntek | Életmód
Nagy István: a komló és sörárpa termesztésének komoly jövője van Magyarországon
A magyarországi komló- és sörárpa-termesztésnek komoly jövője van, ugyanis az országban működő sörgyárak képesek a jelenleginél jóval nagyabb mennyiséget is felvásárolni ezekből