Hírek
2011. Szeptember 03. 14:13, szombat |
Külföld
Forrás: HírTV
Beszegezték az ablakokat, de lehet, hogy ez sem lesz elég

Péntek délután elérte Japánt az óriás kiterjedésű Talasz tájfun, amelynek középpontjában a szél erőssége meghaladhatja a száz kilométeres óránkénti sebességet. A Talasz átmérője hatszáz kilométernél is hosszabb.
A tájfun már eddig is jelentős áradásokat és földcsuszamlásokat okozott a távol-keleti országban.
A tájfun rendkívül lassan halad előre, egy óra alatt mindössze tíz-húsz kilométert tesz meg. Japánban sokan beszegezték az ablakokat, ám nem valószínű, hogy ez elég lesz ott, ahol a több száz kilométer per órás sebességgel forgó szél áthalad.
A vihar elől többen elmenekültek, a tájfun ugyanis már most áradásokat és földcsuszamlásokat okozott. A víz több helyen a házak alapjait is kimosta.
Az eddigi előrejelzések szerint a tájfun elkerülte volna Oszakát, ám a legfrissebb beszámolók szerint módosult a haladási iránya, és várhatóan telibe találja a két és fél milliós várost.
A Talas a Japán-tenger fölé érve valószínűleg tovább erősödik, és a jövő hét elején jóval hatalmasabb esőzést okozhat Hokkaidó szigetén. (pr)
hírTV
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 16. 07:49, kedd | Külföld
A lengyel államvédelmi szolgálat semlegesített egy drónt a kormányzati épületek felett
A varsói Belweder elnöki palota és a közelében álló kormányzati épületek felett repülő drónt semlegesített a lengyel államvédelmi szolgálat (SOP) - közölte Donald Tusk lengyel kormányfő hétfő este az X-en.
2025. Szeptember 16. 07:44, kedd | Külföld
Donald Trump kilátásba helyezte, hogy belföldi terrorszervezetté nyilvánítja az antifa mozgalmat
Donald Trump amerikai elnök kilátásba helyezte, hogy belföldi terrorszervezetté nyilvánítja az antifa mozgalmat.
2025. Szeptember 15. 07:52, hétfő | Külföld
Donald Trump szerint az Egyesült Államoknak meg kell gyógyulnia a megosztottság okozta sebekből
Donald Trump amerikai elnök szerint az Egyesült Államoknak meg kell gyógyulnia a megosztottság okozta sebekből - az amerikai elnök erről az NBC News televízió vasárnapi politikai magazinjának adott telefoninterjúban beszélt.
2025. Szeptember 15. 07:51, hétfő | Külföld
Ukrajnai háború - Kaja Kallas: elfogadhatatlan az orosz drón romániai légtérsértése
Kaja Kallas, az EU kül- és biztonságpolitikai főképviselője, elfogadhatatlannak nevezte, hogy egy orosz drón szombaton megsértette Románia légterét, a tisztségviselő Moszkvát \"felelőtlen eszkalációval\" vádolta.