Városlista
2025. december 18, csütörtök - Auguszta

Hírek

2016. Május 04. 08:33, szerda | Helyi
Forrás: ma.hu, fotó: www.ujakropolisz.hu

Benned a létra - Fogyatékossággal élők kiállítása Szekszárdon

Benned a létra - Fogyatékossággal élők kiállítása Szekszárdon

Szekszárdon rendezik meg a Benned a létra című vándorkiállítás újabb állomását, amely a Presidium Közhasznú Egyesület fogyatékossággal élőknek meghirdetett pályázatára érkezett munkáiból válogat.

A pályázatot 2015. februárban írta ki a dombóvári egyesület, amelyre az ország több pontjáról 58 alkotó 178 munkáját küldte el. A szekszárdi Babits Mihály Kulturális Központban május 3-tól látható kiállításon húsz pályázó harminc művét mutatják be. A tárlatot első ízben tavaly Dombóváron a Múzeumok éjszakáján, majd Székesfehérváron, Kaposváron, Zalaegerszegen, Zalaszentgróton, Pakson, Szigetváron, Baján és Csongrádon ismerhette meg a közönség.

Az egyesület célja a vándorkiállítással az volt, hogy segítsen az elfogadásban, hirdesse, hogy a tehetség mindenkié, ne azonosuljunk a "fogyatékos", "fogyatékosság" szó korlátozó sztereotípiájával - írták a kezdeményezésről.

A kiállítók között vannak autisták, Down-kórosok, értelmi fogyatékossággal élők, hallás- és látássérültek, mozgáskorlátozottak, akiktől festmények, fafaragás, fotók, textilmunkák tűzzománc, ékszerek érkeztek - mondta Farkas János, a kulturális központ igazgatóhelyettese az MTI-nek.

Alkotóként is bemutatkozik mások mellett Lengyel Mónika evezős paralimpikon, aki három grafikával jelentkezett. Az Elszántság című rajza egy műlábas futónőt ábrázol, az Erő címet viselő műve egy szintén láb nélkül sportoló evezősről készült grafika. Az értelmi fogyatékossággal élő, csongrádi Kordik Tamás egy faragott hegedűt küldött el. Van az alkotók között beszédképtelen, kerekesszékes, kényszermozgásokkal küzdő fiatal lány: ő a zalaegerszegi Horváth Lilla, aki Vihar előtt című, aprólékosan kidolgozott festményével került be a tárlatra. Magas színvonalú munkákkal nevezett a dombóvári Reménység Otthon textiles és nemezkészítő csoportja is - mondta az intézmény vezetőhelyettese.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 12. 10:38, péntek | Helyi

Két generáció, egy szenvedély: A Mihalik-bajnokcsalád

Ismerjük meg Mihalik Mirát, a még csak tizenhét éves autóversenyzőt.

2025. December 18. 07:38, csütörtök | Bulvár

Sean Paul 2026 májusában a Budapest Parkban ad koncertet

Sean Paul jamaicai előadó 2026. május 17-én először lép fel Budapesten, a Budapest Parkban – közölték a szervezők az MTI-vel.

2025. December 18. 07:37, csütörtök | Külföld

Az EP támogatja az orosz gáz teljes és kötelező kivezetését