Hírek
2016. December 19. 07:50, hétfő |
Életmód
Forrás: mti
A téli levertség nem feltétlenül depresszió
A téli levertség nem feltétlenül számít depressziónak - közölte Makai Gábor klinikai szakpszichológus az M1 aktuális csatorna vasárnap esti műsorában.
A szakértő azt mondta, a hideg és a sötétség negatívan befolyásolja a hangulatot, különösen karácsonykor, ez azonban klinikai értelemben nem depresszió. Az egyszerű motivációhiány idővel elillan, a depressziót azonban kezelni kell - hangsúlyozta.
Makai Gábor arról is beszélt, hogy akinek gyenge az önbizalma, hajlamos azt hinni karácsonykor, hogy ha több és drágább ajándékot, nagyobb fenyőfát vásárol, értékesebbé válik.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 31. 16:00, szombat | Életmód
Szép új világ 2. - Ember vagy gép? Közelebb van, mint hinnénk
Eljöhet az idő, amikor már nem tudjuk pontosan megmondani: emberrel beszélünk, vagy egy géppel?
2026. Január 31. 15:00, szombat | Életmód
Tavaly 2,4 millióan utaztak a BAHART kompjain és hajóin
A Balatoni Hajózási Zrt. (BAHART) hajóin és kompjain tavaly csaknem 2,4 millióan utaztak, ami az elmúlt 30 év egyik legjobb teljesítménye és 53 ezerrel haladja meg a 2024-es forgalmi adatokat
2026. Január 31. 10:34, szombat | Életmód
Elhunyt Fenyő Miklós
Életének 79. évében elhunyt Fenyő Miklós énekes, dalszerző - közölték szombaton a zenész hivatalos Facebook-oldalán.
2026. Január 30. 08:00, péntek | Életmód
Szép új világ: Humanoid robotok gyártásába kezd a Tesla
Két autómodell gyártását is leállítja a Tesla, hogy azok gyártosorait átalakítva humanoid robotokat gyártson. Évente akár 1 millió Optimus robot készülhet.
