Városlista
2025. augusztus 3, vasárnap - Hermina

Hírek

2016. Augusztus 20. 06:00, szombat | Helyi
Forrás: police.hu

A megye közútjain elhunytakra emlékeztek

A megye közútjain elhunytakra emlékeztek

A Bartal- szobornál 2004. óta helyeznek el koszorúkat a rendőrség- és a közlekedésben érintett társhatóságok vezetői.

A Tolna Megyei Balesetmegelőzési Bizottság kezdeményezésére immáron 13. éve tartanak megemlékezést a rendőrség- és a közlekedésben érintett társhatóságok vezetői a Kölesd mellett található Bartal- szobornál.

A Bartal György motorversenyző emlékére állított obeliszknél elhelyezett koszorúkkal nem csak az 1936. augusztus 16-án elhunyt okleveles gazdára emlékeznek a jelenlévők, de leróják kegyeletüket a Tolna megye közútjain közlekedési balesetekben elhunytak előtt is.


Az augusztus 19-én délelőtt tartott megemlékezésen a rendőrség mellett a társszervek és civilek is elhelyezték a megemlékezés koszorúit.


A rendezvényt dr. Kovács Zoltán r. ezredes rendőrségi főtanácsos rendészeti főkapitány-helyettes nyitotta meg, és köszöntötte a megjelenteket. A megemlékezésen részt vett Kiss Csaba r. alezredes, az ORFK-OBB (Országos Balesetmegelőzési Bizottság) főtitkára is, aki a motoros balesetek legfőbb okairól, és azok elkerülésének lehetőségeiről is beszélt.

A rendezvényt követően a résztvevők a koszorúzást követően bizottsági ülést tartottak az aktuális baleseti helyzetről a Kölesdi Művelődési Házban.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 24. 07:25, csütörtök | Helyi

95 907-en nyertek felvételt a magyar felsőoktatásba

Az elmúlt másfél évtized legsikeresebb felvételije az idei, 95 907-en nyertek felvételt a sikeres, megújult magyar felsőoktatásba

2025. Augusztus 03. 08:57, vasárnap | Sport

Magyar Nagydíj - Meglepetésre Leclerc-é az első rajtkocka

Meglepetésre Charles Leclerc, a Ferrari monacói versenyzője szerezte meg az első rajtkockát a 40. Forma-1-es Magyar Nagydíj szombati időmérő edzésén, így a vasárnapi futamon ő rajtolhat az élről.

2025. Augusztus 03. 08:56, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor: nem vállalom azt a felelősséget, hogy akár csak egyetlen fiatal is meghaljon Ukrajnáért

Azt a felelősséget, hogy akár csak egyetlen fiatal is meghaljon Ukrajnáért, nem szeretném vállalni, és nem is fogom – jelentette ki a miniszterelnök szombaton Esztergomban az MCC Feszten.

2025. Augusztus 03. 08:55, vasárnap | Belföld

Duna House: az Otthon Start program megmozgatja az ingatlan- és hitelpiacot is

A nyári hónapokra jellemző, visszafogottabb aktivitással telt a július a hazai ingatlanpiacon, az Otthon Start program hatása viszont gyorsan meglátszott az érdeklődések növekedésében - közölte a Duna House pénteken.