Városlista
2025. május 7, szerda - Gizella

Hírek

2012. Január 09. 07:30, hétfő | Belföld
Forrás: mno.hu/MTI

„A kormány tartotta a szavát”

„A kormány tartotta a szavát”

A kormány tartotta a szavát, amikor Felsőzsolcán 2010 végén elindította a gátépítési projektet – mondta Tóth Lajos (független), a település polgármestere vasárnap.

A városvezető abból az alkalomból beszélt újságírók előtt, hogy a történelmi egyházak képviselői megáldották a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei települést egy esetleges újabb árvíz ellen védő, újonnan épült gátat. A Miskolchoz közeli városban 2010 nyarán pusztított az árvíz, csaknem kétszáz házat döntve romba, illetve rongálva meg.

Tóth Lajos elmondta: a gátépítés 3,5 milliárd forintba került, a hat kilométeres töltés teljes mértékben megvédi a mintegy hétezer lakosú települést. A körgátat a pusztító árvíz szintjétől mindenütt legalább egy méterrel magasabbra építették, a speciális víztaszító betonból készült védmű mentén pedig zsilipek működnek. A vasárnap megszentelt gát már tavaly nyár végére elkészült, megtörtént a műszaki átadása is.

A kormány a Sajó menti árvízvédelmi beruházásokra mintegy 7,3 milliárd forintot fordított. Felsőzsolcán az elmúlt évben több árvízi beruházás valósult meg. A körgát megépítésén túl egyebek mellett megtisztították, kikotorták a Kis-Sajó árvízi medrét, a vasúti ártéri hídnyílások szelvényeit, lebontották a régi bekötőutat és az ott lévő híd maradványait.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 07. 06:00, szerda | Belföld

OGY - Benyújtotta a 2026. évi költségvetési törvényjavaslatot a nemzetgazdasági miniszter

Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter benyújtotta a 2026. évi költségvetési törvényjavaslatot kedden Budapesten az Országgyűlésnek. A javaslatot Kövér László, az Országgyűlés elnöke vette át.

2025. Május 07. 06:00, szerda | Belföld

NGM: a hazai üzemanyagárak jelentősen kedvezőbbek a szomszédos országok átlagánál

A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) legfrissebb adatai alapján Magyarországon az üzemanyagárak áprilisban is érdemben kedvezőbbek maradtak a szomszédos országok átlagánál

2025. Május 07. 06:00, szerda | Belföld

Árréskorlátozást vezetne be a kormány a háztartási cikkeket árusító boltokra

A kormány szerdán tárgyalhatja, csütörtökön pedig várhatóan elfogadhatja azt az előterjesztést, amely árréskorlátozást vezetne be a háztartási cikkeket árusító boltokban május közepétől szeptember elejéig