Városlista
2025. szeptember 5, péntek - Viktor, Lőrinc

Hírek

2022. Augusztus 09. 12:02, kedd | Külföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay

A horvát busztragédia sofőrje nem állt drog vagy alkohol befolyása alatt

A horvát busztragédia sofőrje nem állt drog vagy alkohol befolyása alatt

Nem állt drog vagy alkohol befolyása alatt annak a lengyel busznak a sofőrje, aki két nappal ezelőtt elvesztette uralmát a jármű felett és egy betonfalnak ütközött - közölte a horvát közszolgálati televízió (HRT) hétfőn.

A balesetben 12-en vesztették életüket és 32-en sérültek meg.

Az ügyészség által megerősített információk szerint a lengyel sofőr, aki a végzetes időpontban a buszt vezette, 72 éves volt. A boncolási eredmények kimutatták, hogy nem állt drog vagy alkohol befolyása alatt és krónikus betegségben sem szenvedett - közölte a csatorna hozzátéve, hogy a balesetben mind a sofőr, mind az 51 éves váltótársa életét vesztette.

A szerencsétlenség a Zágrábtól a magyar határig vezető sztrádán történt az észak horvátországi Varasd közelében, a Brenznicki Hum és Komin közti autópálya-szakaszon fél 6-kor.

A busz Varsó közeléből indult és zarándokokat szállított a bosznia-hercegovinai Medjugorjébe, Dél-Európa legismertebb és leglátogatottabb Mária kegyhelyére. A buszon nem voltak gyerekek. A sérülteket a zágrábi, varasdi és csáktornyai kórházba szállították.

A horvát egészségügyi minisztérium hétfői tájékoztatása szerint két súlyos sérültnek továbbra is kritikus, míg a többieknek stabil az állapota.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 04. 07:47, csütörtök | Külföld

Hszi Csin-ping: az emberiségnek a béke vagy a háború között kell választania

Az emberiség ismét választás előtt áll: béke vagy háború, párbeszéd vagy konfrontáció, együttműködés vagy a másik rovására zajló küzdelem

2025. Szeptember 04. 07:46, csütörtök | Külföld

Vlagyimir Putyin: ha Volodimir Zelenszkij kész találkozni, jöjjön el Moszkvába

Ha \"Ukrajna adminisztrációjának jelenlegi vezetője\" kész a kétoldalú találkozóra, akkor el kell utaznia Moszkvába

2025. Szeptember 04. 07:39, csütörtök | Külföld

Donald Trump: az amerikai katonák Lengyelországban maradnak

Lengyelországban maradnak az odavezényelt amerikai katonák, és ha a lengyelek úgy kívánják, Washington akár növelheti is a kontingens létszámát

2025. Szeptember 03. 07:24, szerda | Külföld

Putyin: Oroszország soha nem ellenezte Ukrajna EU-csatlakozását

Moszkva soha nem ellenezte Ukrajna esetleges európai uniós csatlakozását - jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök kedden Pekingben.