Városlista
2025. július 23, szerda - Lenke

Hírek

2015. Május 27. 07:16, szerda | Belföld
Forrás: MTI

A Dunába esett egy nő Budapesten, kimentették

A Dunába esett egy nő Budapesten, kimentették

A Margitszigetnél a megáradt Dunába csúszott kedden egy 60 éves nő, akit egykilométeres sodródás után tudott kimenteni a vízirendészet - közölte a Budapesti Rendőr-főkapitányság az MTI-vel.

A rendőrség honlapján közzétett tájékoztatás szerint kedd délután a Margit híd alól mentettek ki egy nőt, aki elmondása szerint a Margitszigeten sétált, amikor a Dunába csúszott. A vízirendészek néhány perccel a bejelentés után kimentették a nőt a vízből, aki ennyi idő alatt több mint egy kilométert sodródott a megáradt folyóban.
A nőt a mentőszolgálat munkatársai további kivizsgálásra kórházba vitték.

Címkék: baleset, duna, rendőrség

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 23. 07:30, szerda | Belföld

Ma este hirdetik ki a felsőoktatási ponthatárokat

Szerdán este hirdetik ki a felsőoktatási ponthatárokat - mondta el Varga-Bajusz Veronika felsőoktatásért, szak- és felnőttképzésért, fiatalokért felelős államtitkár a Kossuth rádió műsorában kedden.

2025. Július 22. 07:35, kedd | Belföld

Felújítás miatt négy hétre bezár a Keleti pályaudvar

Felújítás miatt augusztus 25-től négy hétre bezár a Keleti pályaudvar - közölte a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebookon hétfőn közzétett videóban.

2025. Július 22. 07:33, kedd | Belföld

Magyarország és Szerbia új kőolajvezetéket épít a két ország között

Magyarország, a rezsicsökkentés vívmányainak megóvása érdekében, új kőolajvezetéket épít Szerbiával, amely akár már 2027-ben működésbe léphet - közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter hétfőn Budapesten.

2025. Július 22. 07:28, kedd | Belföld

Szijjártó Péter reméli, hogy az amerikai-orosz birkózó mérkőzések enyhülést hoznak a két ország kapcsolatában

A pingpong-diplomácia egyszer már bejött az 1970-es években, így remélhetőleg a kedden Budapesten rendezendő amerikai-orosz birkózó mérkőzések is enyhülést fognak hozni a két ország kapcsolatában