Városlista
2026. július 16, csütörtök - Valter

Hírek

2023. December 15. 09:25, péntek | Belföld
Forrás: Ügyészség

A balesetet okozó mozdonyvezetőkkel szemben emelte vádat a Veszprém Megyei Főügyészség

A balesetet okozó mozdonyvezetőkkel szemben emelte vádat a Veszprém Megyei Főügyészség

A vasúti közlekedés súlyos egészségromlást okozó veszélyeztetésének vétsége miatt két mozdonyvezető ellen emelt vádat a Veszprémi Járási Ügyészség.

A vádirat szerint az egyik mozdonyvezető 2022. július 11-én kora délután egy villany vontatójárművel tiltó jelzés és a forgalmi szolgálattevő engedélye nélkül kezdett tolatásba a balatonfüredi vonalon, ahova épp akkor érkezett meg a Budapest felől Balatonfüredre közlekedő személyvonat, melynek vezetője az óránkénti 40 kilométeres sebességkorlátozást figyelmen kívül hagyva 77 kilométer/órás sebességgel közlekedett.

Mindkét mozdonyvezető észlelte az azonos vágányon felé közlekedő másik mozdonyt, és próbálták elkerüli a balesetet. A tolató mozdony 27 éves vezetője ezért abbahagyta a tolatást és az ellenkező irányba indult, valamint a személyvonat 37 éves vezetője is hangjelzést adott és vészfékezett, ám a szerelvény ennek ellenére utolérte a tolatásból menekülőre váltó mozdonyt és összeütköztek. Az ütközés következtében a személyvonat két utasa töréses, egy utasa könnyebb sérülést szenvedett. Az egyik sértett balesettel összefüggő sérüléséből súlyos egészségromlást jelentő kóros elváltozás alakult ki.

A vádirat szerint a baleset egyrészt a szabálytalan tolatás, másrészt a személyvonat sebességtúllépése miatt következett be, tekintettel arra, hogy a sebességkorlátozás betartása mellett a személyvonat vészfékezés nélkül is meg tudott volna állni és el tudta volna kerülni az ütközést.

Az ügyészség a mozdonyvezetőkkel szemben pénzbüntetés kiszabására és a vasúti járművezetéstől történő eltiltásra tett indítványt a Veszprémi Járásbíróságnak.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 15. 11:00, szerda | Belföld

Felmentette a MÁV igazgatósági elnökét Vitézy Dávid

Keddi hatállyal felmentette Lepsényi István eddigi igazgatósági elnököt és Parragh László igazgatósági tagot Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter.

2026. Július 15. 09:00, szerda | Belföld

Szerdától jelentősen emelkedik az üzemanyagok nagykereskedelmi ára

Szerdától jelentősen emelkedik az üzemanyagok literenkénti nagykereskedelmi ára: a benzin bruttó 14 forinttal, a gázolaj bruttó 7 forinttal drágul - írta a holtankoljak.hu kedden.

2026. Július 15. 09:00, szerda | Belföld

Az Európai Bizottságtól várja a Fidesz, hogy elítélje a kormányt

A Tisza-kormány Európában példátlan módon bontja le a magyar demokráciát, korlátozza a demokratikus politikai versenyt és szűkíti a választójogot Magyarországon

2026. Július 15. 07:39, szerda | Belföld

Vb-2026 - Spanyolország a franciák legyőzésével a döntőben

Az Európa-bajnok spanyol válogatott 2-0-ra legyőzte a francia csapatot kedden a labdarúgó-világbajnokság dallasi elődöntőjében.